Amazon rozpoczął rekrutuję do swoich centrów logistycznych

Amazon rozpoczyna inwestycję wartą ponad 100 milionów euro. Z tych pieniędzy między innymi mają powstać trzy centra logistyczne w Polsce (dwa w okolicach Wrocławia oraz jedno niedaleko Poznania).

– Dobre zaplecze logistyczne, które pozwoli na szybką realizację zamówień, sprawi że uruchomienie polskojęzycznej strony Amazon będzie znacznie łatwiejsze – mówi w rozmowie z portalem Money.pl Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę.

Łącznie w centrach ma pracować 6 tysięcy osób. Amazon w sezonach świątecznych przewiduje zatrudnienie dodatkowych 3 tysięcy osób.
Rekrutacja właśnie się rozpoczęła – firma jak zapewnia Tim Collins nie szuka u nas taniej siły roboczej, a osób, które będą chciały rozwijać się wraz z jej wzrostem.

– To, że ktoś zaczyna od najprostszego stanowiska, pakując paczki, nie oznacza, że będzie to robił do końca życia. Będziemy potrzebować w Polsce również wielu specjalistów w różnych dziedzinach. Inżynierów, programistów i menadżerów, ale nawet na tych najprostszych stanowiskach dajemy możliwość rozwijania się i awansu – zapewnia szef Amazon na Europę. – Struktura płac w polskich oddziałach nie jest jeszcze przygotowana. Pracujemy nad nią, ale już teraz mogę zapewnić, że będą to górne poziomy widełek, obowiązujących dziś na rynku dla każdego stanowiska, na jakie prowadzimy rekrutację. Tyle mogę powiedzieć na ten moment.

amazon strona internetowa

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.