Amerykanie wydali 56,1 miliarda dolarów na zakupy online tylko w pierwszym kwartale 2014 roku

Sprzedaż towarów przez internet w Stanach Zjednoczonych rośnie z roku na rok, a tamtejsze sklepy internetowe cały czas pobijają rekordy.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2014 roku Amerykanie wydali aż 56,1 miliarda dolarów na rynku e-commerce za pośrednictwem komputerów, z czego aż 7 miliardów dolarów przeznaczyli na zakupy urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Wzrost zanotowano także na rynku m-commerce.

Według badać ComScore, która specjalizuje się w badaniach internetu, sprzedaż w amerykańskich sklepach internetowych podwyższyła się aż o 12% w porównaniu z kwartałem roku 2013. To już 18 z rzędu wzrost oraz 14 z rzędu wzrost, który dał dwucyfrową wartość.

Także branża m-commerce, która jest skoncentrowana na zakupach mobilnych, odnotowała wzrost. Amerykanie przy użyciu smartfonów i tabletów kupili towary o wartości aż 7,3 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2014. To wynik aż o 23% wyższy niż od tego sprzed roku.

Łącznie branża pobiła rekord i osiągnęła poziom 63,4 miliarda dolarów. Tak wysoki wzrost jest nie tylko pomyślnym wynikiem dla sklepów internetowych, które realizują zamówienia na terenie Stanów Zjednoczonych, ale również pozytywnie nastraja przewoźników, którzy zajmują się dostarczaniem przesyłek do klientów na terenie kraju.

 

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.