Brytyjski Amazon przestaje wysyłać paczki za darmo do Polski

Osoby, które dotychczas uwielbiały sklep internetowy Amazon.co.uk muszą przygotować się na dodatkowe koszty.

Firma postanawia wprowadzić płatne wysyłki do każdego zamówienia. Dotychczas te wysyłane przez Amazon były darmowe, jeżeli ich wartość przekroczyła 25 funtów brytyjskich.

Zmiana nastąpiła 3 kwietnia i zaskoczyła wieku klientów brytyjskiego oddziału największego sklepu internetowego na świecie. Zmiany dotyczą nie tylko Polski, ale również kilku innych europejskich krajów, w tym Danii, Belgii, Portugalii, Szwecji, Holandii czy Luksemburga. Od tego czasu za wysyłkę trzeba będzie zapłacić 5 funtów brytyjskich, co w przeliczeniu na złoty daje około 25 złotych.

Darmowa dostawa działała od października 2010 roku i to właśnie dzięki niej Amazon.co.uk uzyskał wielu nowych klientów z Polski. Głównie powodem wybierania właśnie tego sklepu internetowego były znacznie niższe ceny niż w przypadku polskich sklepów online oraz znacznie większy wybór towarów. Niemniej nawet po wprowadzeniu płatnej dostawy wiele produktów jest nadal w bardziej zachęcających cenach niż w innych sklepach, dlatego Amazon z pewnością nie będzie narzekał na duży odpływ klientów z Polski.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.