Co nowego w logistyce na świecie?

W Niemczech DPD rozpoczyna używanie nowego systemu pokazującego czas dostarczenia paczki z dokładnością do 30 minut, a także mapą jej rzeczywistego położenia. To rozwiązanie, które pozwala odbiorcom na sprawdzenie, kiedy kurier będzie mógł przyjechać do nich z przesyłką. Specjalna mapa pokazuje, gdzie paczka znajduje się obecnie, a także na dzień przed adresat otrzymuje informację o planowanym dostarczeniu, a przy tym ma też możliwość dokonania zmiany dnia oraz przekierowania przesyłki.

W Hiszpanii firma kurierska SEUR oferuje nową usługę w sektorze B2C, która skierowana jest do przedsiębiorców działających w branży e-commerce. Dzięki niej na terenie Madrytu klienci będą mogli jeszcze tego samego dnia otrzymać przesyłkę, na przykład ze sklepów Amazon, Zara, ASOS czy Mango.

Z kolei do Malezji jeszcze w 2014 roku ma zawitać 140 Paczkomatów InPost. Pierwsze Paczkomaty mają stanąć w Kuala Lumpur między innymi przy stacjach Petronas Mesra Stations oraz przy marketach Tesco. Do 2016 roku w kraju ma działać 350 urządzeń InPost.

Według ogólnoświatowych badań rynek e-commerce wzrośnie aż o 20% w 2014 roku. Nowym liderem jest Azja, ale także Polska odnotowuje kolejne wzrosty. Liczba regularnie kupujących online (robiących zakupy w sieci co najmniej raz na miesiąc) wynosi aż 36%.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.