DHL angażuje roboty, Baxtera i Sawyera, jako pomocników do pracy w magazynie

DHL jest w fazie testowania Baxtera i Sawyera – dwóch inteligentnych i współpracujących z ludźmi robotów. Testy obejmują operacje z zakresu wspólnej dystrybucji (co-packing) i wartości dodanej, takie jak montaż, tworzenie zestawów, pakowanie i usługi typu „pre-retail”. Roboty firmy Rethink Robotics to inteligentne, elastyczne rozwiązania służące do wspierania personelu magazynowego i zwiększania wydajności placówek DHL.

– Z historycznego punktu widzenia środowisko dystrybucyjne było trudne do zautomatyzowania z użyciem tradycyjnych robotów przemysłowych, które nie reagowały należycie na zmiany – mówi Matthias Heutger, SVP Strategy, Marketing & Innovation, DHL Customer Solutions & Innovation. Dodaje on, że: – Opublikowany niedawno przez DHL Trend Report „Robotics in Logistics” wskazuje, że ze względu na złożoność operacji, 80 proc. placówek logistycznych wykonuje je ręcznie. Dzięki coraz doskonalszym technologiom, branża logistyczna czerpie jednak korzyści z zastosowania robotów współpracujących z ludźmi w celu zwiększania wydajności.

DHL testuje obecnie poziom integracji kilku robotów typu Baxter i Sawyer w różnych punktach operacyjnych na całym świecie. Firma nabyła również pierwszego Sawyera, którego badanie obejmuje umiejętności drukowania przestrzennego (3D) na potrzeby tworzenia specjalistycznych chwytaków umożliwiających robotom wykonywanie dodatkowych zadań na terenie magazynu.

– Roboty takie jak Baxter i Sawyer są jednymi z najbardziej zaawansowanych robotów na rynku, my zaś planujemy wykorzystać je do wykonywania różnych zadań w zakresie pakowania i inwentaryzacji, co umożliwi nam z kolei wykorzystanie naszych pracowników do realizacji prac bardziej wartościowych – mówi Adrian Kumar, wiceprezes Solutions Design North America w DHL Supply Chain. – Dzięki wykorzystaniu tych robotów do pracy z ludźmi zapewnimy przystosowanie naszych linii produkcyjnych do zmian, zwiększając jednocześnie poziom efektywności przez cały rok.

Z Baxterem i Sawyerem DHL będzie w stanie ulepszyć proces automatyzacji pod kątem jego przystosowania do zmiennych warunków świata rzeczywistego, możliwości szybkiej zmiany aplikacji oraz realizacji zadań w sposób, w jaki robią to ludzie.

– Jeszcze niedawno branża logistyczna nie była w stanie wykorzystać inteligentnych robotów współpracujących z ludźmi, a wysoce wydajny robot Sawyer zmienia reguły gry dotyczące tego, co możemy, a czego nie możemy zautomatyzować – powiedział Markus Kückelhaus, wiceprezes Innovation and Trend Research, DHL Customer Solutions and Innovation. – Jesteśmy podekscytowani wdrożeniem elastyczności i wydajności do naszych hal produkcyjnych, redukując czas trwania cyklu, zwiększając sprawność operacyjną oraz wspierając wynik końcowy.

Źródło – www.dhl.com.pl/pl.html

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.