DHL dostarcza elektryczne samochody wyścigowe do Pekinu na inauguracyjny wyścig Mistrzostw Formuły E

DHL, wiodący na świecie dostawca usług logistycznych, ogłosił 11 września br. pomyślne dostarczenie do Pekinu na Mistrzostwa FIA Formuły E 41 elektrycznych samochodów wyścigowych oraz związanego z nimi sprzętu. Dostawa była możliwa dzięki zastosowaniu wiodących w branży rozwiązań logistycznych DHL; był to ekscytujący krok w kierunku realizacji partnerstwa DHL-Formuła E w postaci pierwszego wyścigu mistrzostw.

 

W ramach zobowiązania DHL w zakresie zrównoważonego rozwoju, zainaugurowany zostanie także konkurs zainspirowany Formułą E – Blue Sky Transport Design Award – skierowany do zawodowych i aspirujących projektantów, którzy mogą zgłaszać swoje pomysły na kształtowanie przyszłości zrównoważonego transportu elektrycznego. Konkurs ten będzie oceniany przez prestiżowe jury, któremu przewodniczyć ma światowej klasy projektant Paul Priestman. Dodatkowo, w skład jury będą wchodzić eksperci w dziedzinie projektowania, transportu i Formuły E. Zwycięzca zostanie zaprezentowany na finałowym wyścigu FIA Formula ePrix w Londynie w Wielkiej Brytanii.

„Jako że jesteśmy zaangażowani w dostarczanie zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań, które stanowią dla społeczeństwa wartość, jesteśmy w DHL zachwyceni tym strategicznym partnerstwem z Formułą E” – powiedział Ken Allen, Dyrektor Generalny DHL Express. „Formuła E stworzyła sport, który przesuwa granice technologii oraz inspiruje i edukuje ludzi na całym świecie w zakresie zrównoważonych technologii i praktyk. Ponieważ jesteśmy pionierem ekologicznych inicjatyw w transporcie, nasze partnerstwo z Formułą E jest idealną platformą do zaprezentowania całemu światu naszych ekologicznych rozwiązań logistycznych oraz do testowania i opracowywania rozwiązań przyszłościowych.”

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.