DHL – dzięki czujnikom w smartfonach branża logistyczna będzie działać jeszcze efektywniej

Prowadzone przez DHL badania dotyczące trendów w branży wskazują, że coraz większe zastosowanie mają w niej urządzenia takie jak smartfony.

Zespół ds. Badań nad Trendami w Departamencie Rozwiązań i Innowacji dla Klientów przewoźnika wskazuje, że rozwiązania dotychczas popularne w profesjonalnym użytku będą wykorzystywane powszechnie także przez prywatnych użytkowników.

Raport „Niedroga Technologia Sensorowa” wskazuje, że w branży logistycznej zastosowanie mogą znaleźć między innymi kamery Kinect Microsoft, które dotychczas stosowane były w grach komputerowych, bądź specjalne zegarki inteligentne z funkcjami komunikacji bliskiego zasięgu. Ponadto dzięki umieszczonym w smartfonach i tabletach czujnikach możliwe jest także zrewolucjonizowanie branży logistycznej, ponieważ mogą one zostać wykorzystane do pracy w centrach przesyłek nad śledzeniem, rejestracją czasów oraz w ustalaniu dokładnych miejsc położenia przesyłek we współpracy z platformami online. W efekcie zadania mogą być realizowane szybciej i wygodniej przez pracowników.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.