DHL określa przyszłe łańcuchy dostaw dla przemysłu

Sektor projektowo-produkcyjny zmienia się, aby sprostać współczesnym trendom i warunkom rynkowym w sytuacji, gdy zarządzanie łańcuchem dostaw staje się kluczowym elementem umożliwiającym stworzenie udanych modeli przyszłej działalności. Jest to jeden z podstawowych wniosków nowej białej księgi opublikowanej przez DHL Customer Solutions & Innovation, poświęconej sektorowi przemysłowemu w roku 2025 i w późniejszych latach.

Sektor produkcji, odpowiadający za około 17% PKB i 14 % miejsc pracy na całym świecie, jest siłą napędową światowego handlu – 70% wartości światowego handlu generowane jest przez firmy produkcyjne. W związku z powyższym, autorzy raportu podkreślają, że koncepcje łańcuchów dostaw wymagają regionalizacji, stworzenia wzajemnych połączeń, większej trwałości i równowagi, a także większej elastyczności, aby sprostać takim trendom jak zmieniające się rynki, indywidualizacja zamówień czy zwiększona zgodność z przepisami.

W tych warunkach różnorodność sektora projektowo-produkcyjnego to szansa. Wiele przedsiębiorstw projektowo-produkcyjnych już teraz z powodzeniem stosuje innowacyjne koncepcje łańcuchów dostaw, które może wykorzystać cały sektor. Co więcej, sprawdzone koncepcje z innych sektorów są już gotowe do zastosowania w branży projektowo-produkcyjnej, w szczególności koncepcje opracowane dla potrzeb branży motoryzacyjnej i technologicznej.

Źródło – www.dhl.com.pl/pl.html

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.