DHL po raz kolejny w gronie TOP 100 najlepszych pracodawców 2015

Organizacja DHL Express (Poland) po raz kolejny znalazła się w rankingu 100. najbardziej atrakcyjnych pracodawców Most Attractive Employers (dawniej: Ranking Idealnych Pracodawców). W tegorocznym badaniu Universum Talent Survey, studenci przyznali firmie znaczące pozycje w dwóch kategoriach: Biznes oraz Inżynieria. Od lat na bardzo wysokim poziomie utrzymuje się również rozpoznawalność DHL wśród studentów, która wynosi aż 93%.

Uzyskane w rankingu pozycje wskazują na niesłabnącą popularność DHL Express (Poland) wśród studentów i dowodzą tego, że organizacja wciąż postrzegana jest jako interesujący i atrakcyjny pracodawca na polskim rynku wśród wielu czołowych przedsiębiorstw z różnych branż. Wyniki tegorocznego badania odnoszą się do dywizji – DHL Express, DHL Parcel i DHL Freight – zrzeszonych w strukturach organizacyjnych spółki DHL Express (Poland).

Ranking Most Attractive Employers 2015 prezentuje listę idealnych pracodawców, wskazanych w badaniu przez 23 584 polskich studentów oraz 8 774 specjalistów z doświadczeniem zawodowym i wykształceniem wyższym. To niezależne, przeprowadzane co roku badanie jest źródłem wiedzy na temat preferencji zawodowych studentów i postrzegania przez nich potencjału pracodawcy.

„Obecność naszej organizacji od kilku lat w prestiżowym rankingu TOP 100 idealnych pracodawców jest dla nas szczególnym wyróżnieniem i dowodem na niesłabnącą atrakcyjność firmy na rynku pracy. Traktujemy badanie jako jeden z czynników, dzięki któremu poznajemy potrzeby i oczekiwania potencjalnych kandydatów wobec pracodawcy. To pozwala nam lepiej zrozumieć potrzeby rynku pracy i podejmować wysiłek, aby być pracodawcą pierwszego wyboru.” – powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu DHL Express (Poland).

DHL Express (Poland) to wielotysięczna organizacja, obecna na rynku polskim od ponad 30 lat, która łącząc działalność biznesową z zaangażowaniem społecznym, konsekwentnie realizuje strategię marki pracodawcy (employer branding). W tym roku firma po raz kolejny uzyskała prestiżową certyfikację Top Employers Polska 2015, zaś na poziomie globalnym dywizja DHL Express, stanowiąca część Grupy Deutsche Post DHL, otrzymała Top Employer Global 2015 i znalazła się w elitarnym gronie Najlepszych Pracodawców na świecie.

Badanie Universum Talent Survey przeprowadzone zostało w okresie od października 2014 r. do marca 2015 przez międzynarodową firmę Universum, specjalizującą się w dziedzinie employer brandingu. Jako zaufany partner ponad 1200 firm na całym świecie, Universum pomaga pracodawcom w profesjonalnej rekrutacji i zatrzymaniu pracowników w firmie, poprzez strategiczne doradztwo. Współpracuje z 1 500 uczelniami wyższymi na świecie. W Polsce Universum działa w oparciu o własne badania i raporty, konsulting strategiczny oraz autorskie rozwiązania komunikacyjne.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.