DHL podpisało umowę o Oficjalnym Partnerstwie Logistycznym z MotoGP™

DHL, wiodąca na świecie firma logistyczna, zawarła 17 lipca br. nowe trzyletnie partnerstwo z organizatorem głównych mistrzostw motocyklowych na świecie – MotoGP™. W ramach partnerstwa firma DHL zapewni wsparcie logistyczne dla potrzeb MotoGP™ i jej siostrzanych imprez Moto2™ i Moto3™.

„To nowe partnerstwo z MotoGP™, najstarszym ze wszystkich mistrzostw świata sportów motorowych i głównym wydarzeniem wyścigów na dwóch kołach, jest kolejnym przykładem na to, że DHL to preferowany dostawca usług dla sektora sportów motorowych i branży motoryzacyjnej”- powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. „Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że mamy okazję zasiąść za kierownicą obsługi logistycznej mistrzostw i zaoferować wysokiej jakości międzynarodowe usługi przewozowe dla MotoGP™. Podobnie jak inni organizatorzy mistrzostw motocyklowych w naszym portfelu światowej klasy partnerstw, MotoGP™ również daje nam okazję do nawiązania kontaktów z wyjątkowo zagorzałymi fanami na całym świecie oraz stwarza „wysokooktanowe” przeżycia dla naszych klientów, pracowników i partnerów.”

W sezonie 2015 odbędzie się osiemnaście wyścigów MotoGP™ w czternastu krajach na czterech kontynentach. Bez względu na porę roku, zarówno morzem, powietrzem i drogą trzeba przewieźć ponad 80 motocykli i 350 ton sprzętu dla zespołów i organizatorów mistrzostw, na łącznym dystansie około 90 000 km, w zaledwie dziewięć miesięcy. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom w zakresie pakowania i przewożenia sprzętu motorowego oraz dogłębnej wiedzy dotyczącej przepisów celnych i transportu na wszystkich rynkach, na których działa MotoGP™, DHL posiada odpowiednie przygotowanie do tego, aby zapewnić, że „wyścig przed wyścigiem” zakończył się bezproblemowo i na czas.

Równolegle z działalnością logistyczną, partnerstwo będzie również obejmować szerokie możliwości marketingowe. Oprócz praw do organizacji stoisk powitalnych dla klientów i prawa do wykorzystania logo w inicjatywach marketingowych dla klientów, DHL skorzysta z reklam przy torach wyścigowych na imprezach MotoGP™, zapewniając widoczność marki podczas transmisji telewizyjnych na żywo w 207 krajach.

DHL ma ponad 30 lat doświadczenia w obsłudze logistycznej sportów motorowych. Spółka współpracuje z szeregiem organizatorów wyścigów motocyklowych, samochodowych i zespołów, w tym Formułą 1 ®, Formułą E, WTCC, WEC, Andretti Autosport, Audi_ABT i Kalitta Motorsports.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.