DHL w gronie „Najbardziej pożądanych pracodawców w 2015 roku w opinii specjalistów i menadżerów”

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Antal w kategorii „Transport, spedycja i logistyka”, DHL zajął wysokie 3. miejsce w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców. To wyróżnienie jest zasługą całej organizacji w Polsce i dotyczy wszystkich dywizji działających w kraju pod marką DHL.

Badanie Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” już po raz szósty doceniło firmy, które najskuteczniej budują swój pozytywny wizerunek jako pracodawca, dzięki czemu są wskazywane jako preferowane miejsca pracy. W anonimowym badaniu udział wzięło 3427 specjalistów i menedżerów z całej Polski. Ankietowani wskazali w nim firmy, w których najbardziej chcieliby pracować i wymienili czynniki sprawiające, że dana organizacja jest dla nich atrakcyjnym pracodawcą.

Wyniki tegorocznej edycji pokazują, że dla polskich specjalistów i menedżerów czynnikami wpływającymi na decyzję o zmianie miejsca pracy są przede wszystkim wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz innowacyjność. Organizatorzy badania podkreślają, że firmy, niezależnie od tego jak długo są na polskim rynku, muszą stale dbać o swój wizerunek w mediach, nie zapominając jednocześnie o pozytywnym odbiorze wśród swoich pracowników, gdyż to właśnie oni mają istotny wpływ na obraz marki w oczach potencjalnych kandydatów.

Wysoka pozycja w badaniu „Najbardziej pożądanych pracodawców 2015”, to ogromny sukces całej organizacji DHL, reprezentowanej w Polsce przez 5 dywizji – DHL Express, DHL Parcel, DHL Fracht, DHL Global Forwarding oraz DHL Supply Chain.

„Za utrzymującą się od lat popularnością marki DHL wśród specjalistów i menedżerów, stoją nasi pracownicy, którzy są jej najlepszą wizytówką i najbardziej rzetelnym źródłem informacji. Jako pracodawca wiemy, że na klimat w organizacji wpływa bardzo wiele czynników – ważna jest umiejętność słuchania ich głosu, umożliwianie wyrażania własnych opinii, tworzenie warunków do rozwoju osobistego i dobra komunikacja interpersonalna. Są to wartości, które na trwałe wpisały się w program naszej polityki personalnej, czyniąc z nas atrakcyjnego pracodawcę” – podkreśla Maja Chabińska – Rossakowska, dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji DHL Parcel, członek zarządu.

W tegorocznym badaniu ankietowani reprezentowali 9 dyscyplin: Logistyka, Administracja, HR, Finanse i Księgowość, Inżynieria, IT, Prawo, Sprzedaż i Marketing oraz Wyższa Kadra Zarządzająca. Badanie przeprowadzone zostało w okresie listopada do grudnia 2015.

Badanie Najbardziej Pożądani Pracodawcy prowadzone co roku przez firmę Antal, prezentuje preferencje polskich specjalistów i menedżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia.

Źródło – www.dhl.com.pl/pl.html

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.