DHL w Polsce wśród „Najbardziej pożądanych pracodawców w opinii specjalistów i menadżerów” 2014

Marka DHL, reprezentująca wyjątkową jakość w usługach logistycznych, znalazła się w ścisłym gronie „Najbardziej pożądanych pracodawców w 2014 roku w opinii specjalistów i menadżerów”, według badania firmy Antal International. W kategorii „Transport, spedycja i logistyka” najbardziej pożądanym pracodawcą okazał się DHL, na który wskazało najwięcej respondentów – 16,4 proc. To wyróżnienie jest zasługą całej organizacji w Polsce i dotyczy wszystkich dywizji działających w kraju pod marką DHL.

Badanie Antal International „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” już po raz piąty doceniło firmy, które najskuteczniej budują swój pozytywny wizerunek jako pracodawca, dzięki czemu wskazywane są jako preferowane miejsca pracy. W anonimowym badaniu udział wzięło ogółem 3947 specjalistów i menedżerów z całej Polski. Ankietowani wskazali w nim firmy, w których najbardziej chcieliby pracować. Wymienili także czynniki sprawiające, że dana organizacja jest dla nich atrakcyjnym pracodawcą.

Wyniki tegorocznej edycji pokazują, że dla polskich specjalistów i menedżerów czynnikami wpływającymi na decyzję o zmianie miejsca pracy są przede wszystkim wielkość i prestiż firmy oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna. Organizatorzy badania podkreślają, że firmy, niezależnie od tego jak długo są na polskim rynku, muszą stale dbać o swój wizerunek w mediach, nie zapominając jednocześnie o pozytywnym odbiorze wśród swoich pracowników, gdyż to właśnie oni mają istotny wpływ na obraz marki w oczach potencjalnych kandydatów.

„Z obserwacji konsultantów Antal wynika, że kandydaci szukają informacji o firmie wśród znajomych, ale też w internecie. Trzeba pamiętać, że organizacje tworzą ludzie, więc informacje na temat firmy pojawiające się na rynku w większości pochodzą od jej pracowników” – zauważa Artur Migoń, Business Unit Director Antal Engineering & Operations, Partner w Antal International.

Wysoka pozycja w badaniu „Najbardziej pożądanych pracodawców 2014”, to ogromny sukces całej organizacji DHL, reprezentowanej w Polsce przez 5 dywizji – DHL Express, DHL Parcel, DHL Fracht, DHL Global Forwarding oraz DHL Supply Chain.
„Pracownicy stanowią najważniejszy kapitał firmy. To dzięki ich doświadczeniu, kompetencjom i umiejętnościom, każdego dnia DHL realizuje krajowe oraz międzynarodowe usługi logistyczne w oparciu o najwyższe standardy obsługi klientów i wysoką jakość. To dzięki nim, podczas 24 letniej obecności DHL w Polsce, stworzyliśmy wyjątkową kulturę organizacyjną oraz zbudowaliśmy wizerunek marki przyjaznej zarówno klientom jak i pracownikom.” – podkreśla Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu DHL Express (Poland).

Ankietowani reprezentowali 9 dyscyplin: Logistyka, Administracja, HR, Finanse i Księgowość, Inżynieria, IT, Prawo, Sprzedaż i Marketing oraz Wyższa Kadra Zarządzająca. Badanie przeprowadzone zostało w okresie październik –grudzień 2014.

Antal International jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR obecnym w 35 krajach, a w Polsce działającym od 1996 roku. Badanie Najbardziej Pożądani Pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów prowadzone co roku, prezentuje preferencje polskich specjalistów i menedżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.