Dlaczego ceny przesyłek firm kurierskich są tak różne?

Każdy, kto kiedykolwiek samodzielnie chciał wysłać paczkę kurierem i sprawdzał cenniki online, mógł zauważyć, że różnice cenowe nieraz są naprawdę spore. W niektórych przypadkach, na przykład przesyłek zagranicznych, koszty obsługi mogą być wyższe o 1000%!

Na ostateczny koszt przewiezienia paczki z punktu A do punktu B wpływa bardzo wiele różnych czynników. Na terenie Polski nie jest to odległość, ceny są jednakowe niezależnie od dystansu, jaki ma pokonać paczka, ale za to cena różnicuje się w zależności od zleceniodawcy, wagi przesyłki, dnia i godziny dostarczenia, usługi pobrania, elektronicznego awiza, użycia palet i wielu innych czynników. Jednak tym najważniejszym pozostaje podmiot zamawiający usługę kurierską. Duże firmy, w tym sklepy internetowe, które realizują wysyłki na poziomie 50 tysięcy miesięcznie, otrzymują rabaty od firm kurierskich nawet do 80%. Jako indywidualny klient trzeba w związku z tym zapłacić znacznie więcej. Są jednak sposoby na obniżenie opłat. To internetowe porównywarki kosztów przesyłki, które pozwalają wybrać firmę świadczącą usługę najtaniej, a także brokerzy usług kurierskich, którzy mają atrakcyjne ceny dla swoich klientów ze względu na pośredniczenie w przesyłaniu dużej liczby paczek.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.