DPD Polska sponsorem projektu integracyjnego – „Zobaczyć morze” – dla niewidomych i słabowidzących

DPD Polska została sponsorem dziesiątej, jubileuszowej edycji projektu integracyjnego dla niewidomych i słabowidzących „Zobaczyć morze”. W ramach akcji organizowanej przez Fundację Gniazdo Piratów w dniach 27 czerwca – 15 lipca br., odbędą się rejsy żaglowcami na pełnym morzu. Część załogi będą stanowić osoby niewidome i niedowidzące. Inicjatywa ta jest realizowana w ramach strategii CSR DPD Polska.

Celem projektu jest umożliwienie udziału w rejsie osobom, które z racji swej niepełnosprawności mogą nigdy nie doświadczyć morskiej przygody. Integracyjna formuła wyprawy pozwala im przeżyć wyjątkowe chwile w otoczeniu prawdziwych żeglarzy i pełnosprawnych uczestników. Wykonując obowiązki na statku we współpracy z zawodowymi marynarzami, niewidomi w pełni uczestniczą w pracach na żaglowcu, także tych związanych z nawigacją. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia odbędą się dwa rejsy – z Gdyni do Oslo oraz z Oslo do Bergen. Pierwszy będzie wiódł śladami I, dziewiczej, edycji z 2006 roku – z Gdyni przez Kopenhagę i Goteborg do Oslo. W drugim rejsie planowana trasa to Oslo – Skagen – Stavanger – Bergen. Fundacja Gniazdo Piratów zwiększyła także liczbę uczestników, wprowadzając dodatkowy żaglowiec – Zjawa IV, który będzie w pełni przystosowany do bezwzrokowego nawigowania.
Tegoroczną edycję akcji Zobaczyć Morze swoim patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, a także Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Kopenhadze i Oslo, Polskie Radio Jedynka, Centrum Wychowania Morskiego ZHP, Polski Związek Żeglarski oraz miesięcznik Żagle. Oprócz DPD Polska projekt sponsorowany jest przez spółki: Abplanalp, Haas Automation, E.C.E. Konrad Łukaszewicz, Lotos, Societe Generale Equipment Finance oraz Wizzair.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.