FedEx oferuje usługę dla sektora ochrony zdrowia

Przesyłki medyczne to szczególny rodzaj towaru, wymagający specjalnego traktowania podczas transportu.

Próbki laboratoryjne, leki, preparaty z krwi wymagają specjalistycznych warunków i szybkiej przesyłki. Od powyższych czynników nieraz zależy życie człowieka. Placówki służby zdrowia poszukują usług kurierskich, które będą w stanie spełnić podwyższone wymagania i surowy reżim sanitarny. Utrzymywanie wysokiego poziomu kontroli temperatury jest niezbędne w przypadku przesyłek laboratoryjnych.

Fedex ma do zaoferowania szeroką gamę rozwiązań umożliwiających kontrolę temperatury. Specjalizują się w wysyłce produktów chłodzonych, nietrwałych, zamrożonych pod kontrolą łańcucha chłodniczego. Oferuje przesyłki z lodem suchym, koce termoizolacyjne, kontenery C-Safe, kontenery z suchym lodem, które umożliwiają transport w temperaturze od -20 do 20 stopni Celsjusza oraz dewary na ciekły azot.

Oprócz rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo transportowanym przesyłkom, firma proponuje klientowi śledzenie stanu przesyłki. Usługa FedEx Priority Alert daje możliwość dokładnego śledzenia przesyłek, a także kontroli ich stanu. Korzystają z niej ośrodki zdrowia i instytuty badawcze. Obsługa rynku ochrony zdrowia to tylko jeden z filarów Fedex.

Firma oferuje również obsługę wysyłki przesyłek ciężkich, zarówno tych importowanych, jak i eksportowanych. Dewizą firmy jest skrócenie i uproszczenie całego procesu nadawania wszelkiego rodzaju przesyłek eksportowych, zapewnienie narzędzi online do nadawania przesyłek. Usługodawca zapewnia klientom możliwość monitorowania i śledzenia losu przesyłki w trakcie dostarczania. Zaletą omawianej firm jest zapewnienie szybkiej obsługi celnej nadawanych przesyłek. Pracownicy doskonale orientują się w najnowszych przepisach i regulacjach celnych, znają stawki celne i podatkowe.

Firma zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia przesyłki, w sytuacji, kiedy zawartość przesyłki jest niezgodna z prawem kraju docelowego lub zawartość przesyłki naraża na uszkodzenie inne paczki lub jest groźna dla zdrowia pracowników. Nadawca odpowiada za poprawne oznakowanie towarów niebezpiecznych. Oczywiście, doświadczeni pracownicy firmy służą radą w zakresie wymogów prawnych odnoszących się do transportu przesyłek niebezpiecznych. Jeżeli nadawca niewłaściwie zadeklaruje niebezpieczną przesyłkę, może zostać na niego nałożona grzywna. Fedex odpowiada za właściwą segregację niekompatybilnych towarów niebezpiecznych we wszystkich pojazdach w ruchu lądowym oraz w samolotach.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.