Grupa Integer dane z rynków zagranicznych

Nowe wiadomości z zagranicznego rynku pocztowo-kurierskiego prezentuje Grupa Integer. Dane obejmują między innymi rynek Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemiec i Holandii, a także rozporządzenia Unii Europejskiej w zakresie zwrotów w branży eCommerce.

PostNL z Holandii zajmuje się obecnie testowaniem nowych usług dostaw produktów spożywczych, które wymagają specjalnych warunków przewozu. Dzięki opracowaniu specjalnej techniki transportu produktów zamrożonych i schłodzonych obsługa przesyłek z supermarketów stanie się jeszcze prostsza. Program był już testowany w holenderskim Venlo, gdzie zakończył się sukcesem.

Z kolei w Niemczech, Austrii oraz w krajach Beneluksu, DPD łączy swoje punkty odbioru paczek, budując specjalną transgraniczną sieć dostaw, która ma ułatwić klientom firmy odbiór paczek w dowolnym kraju, który znajduje się w sieci w ParcelShops znajdujących się w sklepach i na stacjach benzynowych.

W Wielkiej Brytanii stowarzyszenie e-handlu IMRG wraz z usługodawcą technologii dla eCommerce Meta Pack’s Delivery Index wskazują, że rok 2014 ma dać aż 940 milionów paczek przesłanych przez sklepy internetowe. To nawet więcej niż zakładano, co obrazuje stały wzrost sprzedaży.

W raporcie Grupy Integer można także znaleźć informacje na temat nowych przepisów europejskich, które dotyczą usługi zwrotów. Dzięki nim klient będzie miał 14 dni na odstąpienie od umowy sprzedaży zawartej na odległość i dodatkowo 14 dni na zwrot towaru.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.