Wydarzenia z życia firmy TNT

Światowe targi filmowe z TNT

TNT Express było odpowiedzialne za obsługę transportową Marché du Film w Cannes (14-23 maja). To targi filmowe, towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu. Odwiedza je kilkanaście tysięcy uczestników z ponad 100 krajów: producentów, reżyserów, dystrybutorów. TNT Express zbudowało specjalne stoisko w Pałacu Festiwalowym. Firma odpowiadała m.in. za dostawę akcesoriów wystawienniczych, dokumentacji oraz płyt DVD.

Transporty w kontrolowanej temperaturze

TNT Express i Eurogen obchodzą 10-lecie współpracy. Ten dostawca końskiego nasienia wymaga wysoce specjalistycznej obsługi: transportów w stanie schłodzenia lub zamrożenia. Firma zlokalizowana jest w Dolnej Normandii: regionie, który słynie z doskonałych ras koni. Intensywna obsługa transportowa ma miejsce od marca do sierpnia, kiedy przypada sezon rozpłodowy tych zwierząt. By zagwarantować odpowiednie warunki termiczne i  zabezpieczyć próbki, wykorzystuje się specjalne opakowania chłodzące, torby izolacyjne oraz opakowania z ciekłym azotem. W 2013 roku TNT obsłużyło 3700 przesyłek Eurogen we Francji. W 2014 roku widać tendencję wzrostową.

TNT doradza w łańcuchu dostaw

Somfy, wiodący światowy dostawca napędów i sterowników do bram i żaluzji, wybrał TNT Express. Firma odpowiada za aranżowanie transportów z Holandii do Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Somfy postanowił usprawnić łańcuch dostaw i obniżyć koszty. Firma połączyła magazyny w Europie północnej i przekształciła swój magazyn pod Amsterdamem w centralne centrum dystrybucyjne. Przed TNT postawiono zadanie doradzania w tych procesach, a także zbudowania systemu dostaw do Wielkiej Brytanii. Nowa konfiguracja okazała się efektywna kosztowo już po trzech miesiącach.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.