Innowacyjny „RUCH”

Firma „RUCH” S.A. słynąca z wieloletniej tradycji na rynku kolportażu pracy, wdraża do swej oferty, co raz to nowe produkty i usługi.

Po wielkiej zmianie wizerunkowej, której w ostatnich latach zostały poddane kioski i salony prasowe firmowane znakiem Ruchu, nadszedł czas na poszerzenie oferty o możliwość odbioru przesyłek kurierskich. „PACZKA w RUCH-u” to usługa kurierska, która została uruchomiona na bazie już dostępnej ogólnopolskiej sieci logistycznej, jak również punktów sprzedaży, którą posiada spółka.

Usługa, którą wprowadził „RUCH” do swojej oferty jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy mogą za jej pośrednictwem wysyłać towary do swoich odbiorców. Firma oferuje możliwość odbierania przesyłek kurierskich w swoich punktach. Klient zamawiający towar w Internecie ma możliwość odbioru towaru, w jednym z 2000 kiosków sieci. „RUCH” gwarantuje swoim klientom, że ich paczki zostaną dostarczone do wskazanej przed odbiorcę placówki w przeciągu 48h. Klient zostaje poinformowany o możliwości odbioru poprzez system powiadamiania sms. Usługa ta ma na celu poprawienie komfortu dostaw do klientów, obniżenia kosztów dostawy.

„RUCH” kusi potencjalnych kontrahentów gwarantując zmniejszenie liczby nieodebranych przesyłek, zadowolenie klientów z nowoczesnej formy dostawy, dogodnymi dla klientów punktami odbioru oraz możliwością bieżącego śledzenia nadanej przesyłki.

Dodatkowym atutem po stronie spółki jest oparcie całego projektu na nowoczesnej aplikacji, stworzonej specjalnie na potrzeby tego projektu to jest zarządzania przesyłką. Kontrahent spółki, który zdecyduje się na podjęcie współpracy w ramach tej usługi ma możliwość szybkiego uzyskania informacji na temat awizowania przesyłek oraz listy statusów paczek. Korzystając z jednego z dwóch udostępnionych przez „RUCH” interfejsów, jakimi są: WebService lub SerwerFTP. Udostępniony jest również moduł Connector do sklepu osCommerce PHP za pomocą, którego przekazywana jest aktualna lista punktów świadczących usługę. Co umożliwi klientom stały podgląd listy możliwych punktów odbioru przesyłek w ramach strony internetowej. Nowoczesny pomysł „RUCHU” będzie z pewnością alternatywą dla tradycyjnych przesyłek pocztowych, przesyłek kurierskich oraz konkurencją dla paczkomatów niedawno wchodzącej na polski rynek firmy InPost.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.