InPost dostarczył w I kw. 2016 r. ponad 2,8 mln przesyłek kurierskich

Już w 10 miesięcy od uruchomienia, kurierska usługa InPost bije rekordy popularności. Tylko w pierwszym kwartale 2016 r. za jej pomocą przesłano ponad 2,8 mln szt. przesyłek, a w całej krótkiej historii InPost Kuriera doręczono blisko 6 mln szt. przesyłek. Przesyłki kurierskie InPost można nadać w Punkach Obsługi Klienta, w jednym z 1800 Paczkomatów® InPost lub zamawiając usługę odebrania przesyłki bezpośrednio z domu. Cena przesyłek dla klientów indywidualnych zaczyna się od 13,5 zł.

„Jesteśmy zadowoleni, że klienci tak pozytywnie zareagowali na naszą ofertę kurierską. Startowaliśmy z nią zaledwie w czerwcu ubiegłego roku i od tego czasu notujemy comiesięczne kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Co ważne już w marcu przebiliśmy grudniowy, świąteczny pik przesyłkowy i obsłużyliśmy ponad 1,15 mln szt. przesyłek kurierskich. Od stycznia, który z racji spadku zakupów w okresie poświątecznym jest miesiącem najsłabszym dla handlu, liczba obsługiwanych przesyłek ponownie dynamicznie rośnie” – powiedział Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

Do końca marca usługi kurierskie kierowane były przede wszystkim do masowych nadawców e-commerce. Jednak od początku kwietnia InPost umożliwił nadawanie przesyłek kurierskich także klientom indywidualnym. „Spodziewamy się, że otwarcie tej usługi dla klientów indywidualnych wpłynie na przyspieszenie dynamiki wzrostów obsługiwanych wolumenów.Dla nas to powód do dumy, że klienci swoimi zamówieniami doceniają nie tylko jakość naszych usług ale i fakt, że jako jedyni na polskim rynku jesteśmy w stanie zaoferować m.in. możliwość przekierowania przesyłki kurierskiej do Paczkomatu, kiedy z przyczyn losowych nie możemy odebrać przesyłki od kuriera osobiście” – podkreśla Sebastian Anioł.

Zalety oferty kurierskiej InPost:

  • Rozbudowana sieć Punktów Obsługi Klienta z wysokimi standardami obsługi i blisko klientów;
  • Możliwość nadania przesyłek bez kolejek do sieci 1800 Paczkomatów® InPost;
  • Atrakcyjne ceny zaczynające się od 13,5 zł za przesyłkę dla klientów indywidualnych;
  • Elastyczność usługi – opcja ekonomiczna i premium (samodzielne nadanie lub przyjazd kuriera);
  • Łatwa dostępność usługi – intuicyjny system i aplikacja mobilna;
  • Promocje i programy lojalnościowe;

InPost świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych – jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych ‘pod jednym dachem’. Dzięki zawarciu porozumienia przez Allegro i InPost o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z usług: Allegro Kurier InPost,Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost. We wszystkich tych opcjach, klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu.

Ofertę operatora uzupełnia również szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań, między innymi dedykowanych sektorowi przesyłek kurierskich:Dynamiczne Przekierowanie Paczek oraz nadawanie paczek z Allegro w Paczkomatach® InPost. Jest to darmowa opcja, dzięki której klient może odebrać zamówienie w wyznaczonym przez siebie Paczkomacie® InPost lub w wybranym Punkcie Obsługi Klienta. Usługa jest udogodnieniem stworzonym z myślą o e-przedsiębiorcach realizujących małą dzienną liczbę zamówień, którym zależy na dostosowaniu terminu nadania paczki do ram czasowych pracy. Z kolei opcja nadawania paczek kurierskich z Allegro w Paczkomatach® InPost pozwala na wysyłkę przesyłek kurierskich o dowolnej porze za pomocą jednego z ponad 1800 dogodnie zlokalizowanych Paczkomatów® InPost w Polsce. Rozwiązanie pozwala na szybką i sprawną realizację zamówień bez czekania na odbiór przesyłek przez pracownika InPost.

InPost rozbudowuje również infrastrukturę Punktów Obsługi Klienta na terenie całej Polski. Specjalnie w tym celu został powołany Pion Rozwoju Sieci, którego zadaniem jest przystosowanie sieci POK dla usług dedykowanych e-commerce. Dzięki podjętym działaniom zostanie ona jeszcze lepiej przystosowana do nadawania listów, przesyłek kurierskich i paczkomatowych.

Źródło – inpost.pl

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.