InPost Finanse – współpraca z CUK Ubezpieczenia Columbus Energy, KM Finanse oraz Deltis

InPost Finanse – w ramach rozwoju strategii cross-selling produktów pozalogistycznych – buduje szeroką i elastyczną ofertę produktów finansowych oraz okołofinansowych zawierając liczne umowy partnerskie.

W 2015 roku spółka sfinalizowała kontrakt m.in. z multibrokerem ubezpieczeniowym CUK Ubezpieczenia, co pozwoli na rozbudowę oferty tego segmentu usług. Z kolei współpraca z DELTIS umożliwi pozyskiwanie klientów zainteresowanych obniżeniem kosztów energii elektrycznej, a od maja br. na wzbogacenie oferty o dostawę gazu ziemnego. Ponadto w pierwszym kwartale 2016 roku, InPost Finanse podpisała umowę z Columbus Energy w zakresie dostarczania rozwiązań energetycznych opartych na źródłach energii odnawialnej, w szczególności o fotowoltaikę. W tym samym czasie została również zawarta umowa z KM Finanse dotycząca kooperacji w ramach produktów finansowo-kredytowych.

„W oparciu o przeprowadzony audyt operacyjny poszerzamy naszą ofertę produktów finansowych oraz okołofinansowych. W tym celu nawiązujemy nowe partnerstwa z przedsiębiorstwami z różnych branż – dążymy do stworzenia szerokiego asortymentu produktów pozalogistycznych pod jednym dachem. W 2016 roku planujemy także rozwijać kanały dystrybucji przez własną witrynę internetową, której uruchomienie przewidujemy na kwiecień” – komentuje Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

Głównymi założeniami realizowanej koncepcji cross-selling produktów pozalogistycznych przez InPost Finanse jest zwiększenie rentowności w ramach dotychczas prowadzonej działalności oraz wykorzystanie potencjału Grupy Kapitałowej. W 2016 roku spółka zamierza systematycznie rozszerzać wachlarz oferowanych produktów i usług oraz rozwijać kanały dystrybucji.

„Od marca do czerwca przeprowadzimy testy pozwalające na budowę sieci handlowej opartej o kontakty osobiste z klientami. Warto podkreślić, że nowa strategia InPost Finanse jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jestem przekonany, że wdrażane rozwiązania pozwolą na umocnienie pozycji spółki na rynku i wypracowanie istotnej przewagi konkurencyjnej względem innych podmiotów funkcjonujących w branży” – dodaje Sebastian Anioł.

Obecnie podstawowa działalność InPost Finanse opiera się na masowych wypłatach gotówkowych, nadawaniu przekazów pieniężnych i opłacaniu rachunków w punktach kasowych. Spółka ściśle współpracuje instytucjami publicznymi w zakresie doręczania przekazów pieniężnych. Do podmiotów, które kooperują w tym obszarze z InPost Finanse finansowym należą m.in: największe polskie banki,oddziały terenowe KRUS i ZUS, urzędy miejskie, ośrodki pomocy społecznej, a także centra świadczeń.

Należąca do Grupy InPost SA spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń. Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W zakresie tym obsługuje m.in. największy telekom w Polsce.

Źródło – inpost.pl

kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.