InPost przygotowuje się na świąteczny szczyt zakupów online

InPost przygotowuje z wyprzedzeniem swoją infrastrukturę kurierską na skokowy wzrost wolumenów dostarczanych paczek w okresie przedświątecznym. Spółka spodziewa się, że może dostarczyć nawet o około 40-50% paczek więcej niż w standardowych miesiącach.

– Okres przedświąteczny to dla nas czas wzmożonej pracy, bo Polacy pokochali zakupy w internecie. Jednak jak zawsze robimy wszystko aby prezenty dotarły na czas do adresatów w wygodnej dla nich formie i w najkrótszym czasie, ponieważ InPost ma najwyższą terminowość dostawy w ciągu jednego dnia– deklaruje Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost.

Szczyt paczkowy to wzmożony okres nadań i doręczeń do odbiorców prywatnych, który rozpoczyna się w drugiej połowie listopada i trwa do samych świąt. To wtedy Polacy najczęściej decydują się na zakupy online, aby uniknąć kolejek w tradycyjnych sklepach. Firmy kurierskie to w tym okresie podstawowy serwis logistyczny.

Segment kurierski InPostu już teraz przygotowuje się na największe w ciągu roku obciążenie. W dziale obsługi klienta zatrudnienie w tym okresie wzrasta o około 14%. Na przyjęcie większej ilości paczek szykowane są także sortownie.

– Instalujemy m.in. dodatkowy automatyczny sorter paczek i rozbudowujemy linie sortujące. Dzięki temu przepustowość naszej sortowni wzrośnie do około 22 tysięcy paczek na godzinę. W zakresie transportu rozbudowujemy sieć połączeń kurierskich m.in. poprzez bezpośrednie połączenia pomiędzy największymi oddziałami  – opisuje przygotowania Spółki jej Prezes Sebastian Anioł.

Dodatkowo, spółka planuje uruchomienie w tym okresie  dodatkowych punktów odbioru, których ma być 200 w całej Polsce. Pojawią się także mobilne Paczkomaty®, z których kurierzy będą bezpośrednio wydawać paczki odbiorcom.

InPost rozpoczął działalność kurierską w czerwcu tego roku i od tamtej pory notuje dynamiczne wzrosty wolumenów dostarczonych przesyłek.

Źródło – inpost.pl

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.