InPost rozpoczął współpracę z Pocztą Polską

Tworca paczkomatów firma InPost podpisała umowę z Pocztą Polską na płatny dostęp do infrastruktury pocztowej. Na mocy umowy Poczta Polska udostępni InPostowi ponad 115 tysięcy skrytek pocztowych na terenie całego kraju z których dotychczas korzystali tylko i wyłącznie pracownicy Poczty Polskiej. Dzięki podpisanemu porozumieniu InPost będzie w stanie dostarczyć korespondencję do ponad 0.5 miliona odbiorców którzy nie posiadali własnej skrzynki odbiorczej.

Sebastian Anioł, prezes InPost powiedział: „Współpraca dwóch największych operatorów – prywatnego InPost i państwowej Poczty Polskiej – to znakomita wiadomość dla wszystkich Polaków. Długo zabiegaliśmy o to, by sfinalizować tę umowę i uzyskać dostęp do infrastruktury publicznej – zgodnie z regulacjami Ustawy Prawo Pocztowe. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Pocztą Polską to milowy krok w dalszym rozwoju sektora pocztowego w Polsce, realizowanym w oparciu o strategiczne sojusze. Największymi beneficjentami porozumienia będą wszyscy Polacy, którzy każdego dnia otrzymują przesyłki do skrzynek oddawczych. Jesteśmy gotowi pomóc Poczcie Polskiej w tych wszystkich obszarach, w których państwowy operator generuje straty, zależy nam bowiem, by redukować straty w Poczcie Polskiej, na które muszą się zrzucać Skarb Państwa i operatorzy prywatni.”

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.