InPost wdraża nadawanie paczek kurierskich z Allegro w Paczkomatach® InPost

Od teraz klienci Allegro mogą nadawać przesyłki kurierskie o dowolnej porze za pomocą jednego z ponad 1800 dogodnie zlokalizowanych Paczkomatów® InPost w Polsce. Nowatorska opcja pozwala na szybkie i sprawne nadawanie paczek przy jednoczesnym komforcie decydowania gdzie i o której godzinie to nastąpi — bez czekania na odbiór przesyłek przez pracownika InPost. Wdrożona usługa — stworzona z myślą o wszystkich, którzy prowadzą swoją działalność na Allegro, także osobach prywatnych, wysyłających mniejszą liczbę paczek – pozwala na jeszcze wygodniejsze korzystanie z rozwiązania Allegro Kurier InPost. Nadawcy przesyłek, żeby skorzystać z rozwiązania, muszą jedynie zgłosić wybór tej usługi w Managerze Paczek na etapie tworzenia zlecenia wraz z wyborem lokalizacji urządzenia, w którym zostawią przesyłkę kurierską.

InPost świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych — jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych ‘pod jednym dachem’. Współpraca z Allegro, która pozwala na dostarczanie e‑klientom najlepszych usług logistycznych dla towarów zamawianych online, została poszerzona o kolejną opcję. Sprzedawcy korzystający z największej polskiej e‑platformy mogą skorzystać z możliwości nadania przesyłek kurierskich w Paczkomacie® InPost. Jedynymi warunkami, które należy w tym celu spełnić, jest wybranie odpowiedniej usługi w Managerze Paczek oraz dostosowanie wymiarów i wagi pakunku do skrytki innowacyjnego terminala:

  • maksymalne wymiary paczki: 41 cm x 38 cm x 64 cm;
  • maksymalna waga paczki: do 20 kg.

„Stale pracujemy nad poszerzaniem oferty i podnoszeniem jakości świadczonych przez nas usług, by jak najskuteczniej odpowiadać na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. Wdrożona przez nas opcja nadania przesyłek kurierskich za pomocą Paczkomatów® InPost z pewnością zostanie doceniona przez tych wszystkich, których praca jest mobilna, a czekanie na odbiór paczek przez kuriera w umówionym miejscu jest niewygodne”  — komentuje Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

Dodał, że opcja nadania przesyłek kurierskich za pomocą Paczkomatów® InPost jest idealną propozycją dla tych wszystkich, którzy prowadzą swoją działalność w sektorze e‑commerce za pomocą platformy Allegro. „Jestem przekonany, że wdrożona przez nas usługa pozwoli klientom biznesowym na znacznie bardziej efektywne i wygodne korzystanie z naszych rozwiązań. Brak konieczności oczekiwania na kuriera InPost, który odbierze przesyłki z siedziby firmy, daje możliwość samodzielnego decydowania o porze i miejscu wysyłki zamówień. Jest to bardzo duże udogodnienie szczególnie dla e‑przedsiębiorców realizujących małą dzienną liczbę zamówień, którym zależy na dostosowaniu terminu nadania paczki do ram czasowych pracy”  — powiedział Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

Dzięki zawarciu porozumienia przez Allegro i InPost o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online, e‑sprzedawcy mają możliwość skorzystania z usług: Allegro Kurier InPost, Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost. We wszystkich tych opcjach, klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu. Ponadto ofertę operatora uzupełnia również szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań, między innymi opcja Dynamicznego Przekierowania Paczek umożliwiająca odbiór przesyłki kurierskiej w wybranym Paczkomacie® InPost lub Punkcie Obsługi Klienta.

Źródło – integer.pl

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.