InPost z ISO 9001:2018 dla usług pocztowych i kurierskich

InPost po raz kolejny pozytywnie przeszedł audyt dotyczący stosowania normy ISO 9001:2008 dla usług pocztowych i kurierskich. W 2016 roku spółka zamierza wdrożyć ISO wg standardu 9001:2015, który wprowadza nowe standardy zarządzania jakością oparte na solidnej analizie ryzyk oraz zwiększa odpowiedzialność najwyższego kierownictwa. Dodatkowo w tym roku InPost planuje także uzyskać certyfikacje zarządzania środowiskiem zgodnie z normą ISO 14001:2015.

„Normy ISO są międzynarodowymi i prestiżowymi standardami – aby otrzymać te certyfikaty należy spełnić określone wymogi świadczące o najwyższej jakości poszczególnych aspektów prowadzonej działalności. Dla InPost priorytetem jest wdrażanie rozwiązań pozwalających zarówno na efektywne zarządzenie spółką, jak i skuteczne odpowiadanie na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. Stale pracujemy nad podnoszeniem standardu świadczonych przez nas usług czego dowodem jest uzyskiwanie kolejnych certyfikatów potwierdzających zgodność z funkcjonowaniem w ramach światowych standardów. Szczególnie ważne są dla nas spełnianie norm jakościowych oraz środowiskowych, a także tych bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego”  – komentuje Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

Spółka rozpoczęła także pracę nad implementacją systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego – ISO 39001 – którego certyfikacja powinna zostać sfinalizowana w 2017 roku. Ponadto dział odpowiedzialny za kapitał ludzki w przedsiębiorstwie zajmuje się sformalizowaniem polityki i odpowiedzialności socjalnej. Zostanie to dokonane zgodnie z normami SA 8000 i ISO 26000, systematyzującymi wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

InPost S.A. to największy niezależny operator pocztowy, działający na rynku od 2006 roku w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl i jedyny tego typu podmiot działający na skalę ogólnopolską. Od października 2015 roku notowany na GPW. Jest jedynym prywatnym operatorem pocztowym posiadającym co najmniej jedną stałą placówkę pocztową w każdej gminie miejskiej i miejsko-wiejskiej. InPost – jako jedyny operator wolsce – dysponuje zintegrowaną ofertę, obejmującą usługi pocztowe, kurierskie i paczkomatowe. Dzięki zawarciu porozumienia o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online przez Allegro i InPost, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Polecony InPost oraz Allegro Kurier InPost. We wszystkich tych opcjach, klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu. Natomiast pod koniec 2015 roku InPost rozszerzył ofertę świadczonych usług o wielokanałowe dostawy, czyli System Dynamicznego Przekierowania Paczek. Jest to rozwiązanie dedykowane kategorii przesyłek kurierskich, z którego skorzystać mogą wszyscy klienci chcący odebrać swoją przesyłkę w wybranym Paczkomacie® InPost lub jednym z Punktów Obsługi Klienta zamiast oczekiwać w umówionym miejscu na pracownika InPost.

Ponadto InPost – we współpracy z platformą logistyczną Sheepla – wprowadził dostawy międzynarodowe InPost Cross Border. To kolejny element zintegrowanej oferty InPost, obejmującej usługi pocztowe, kurierskie i paczkomatowe. Usługa InPost Cross Border z opcją doręczenia pod wskazany adres umożliwia obecnie wysyłkę przesyłek z Polski do jednego z 15 państw w Europie: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, lrlandii, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Natomiast w Czechach oraz na Słowacji InPost dostarcza przesyłki także do Paczkomatów® InPost. Zasięg krajów objętych usługą będzie systematycznie rozszerzany. InPost planuje również uruchomienie podobnej usługi w innych krajach europejskich.

W skład Grupy InPost wchodzą również spółki: Polska Grupa Pocztowa SA (PGP SA), InPost Finanse sp. z o.o. i Bezpieczny List sp. z.o.o.

Źródło – https://inpost.pl/

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.