InPost z nową sortownią pod rozwijające się usługi kurierskie

Dynamiczny rozwój usługi InPost Kurier spowodował konieczność wynajęcia nowej sortowni o powierzchni 15 000 m kw. w Parku P3 Piotrków. Powstający właśnie nowy obiekt umożliwi zainstalowanie dwóch dodatkowych, najnowocześniejszych linii sortujących, co zwiększy jego wydajność o 60 %. Liczba dostępnych bram dla samochodów ciężarowych wzrośnie o 300 %. Umowa zakłada możliwość rozbudowy sortowni do 18 000 m kw. Wykonawcą sortowni jest firma P3 Piotrków, obiekt jest realizowany w formule BTS.

„Bardzo dynamiczny rozwój usług kurierskich – tylko w I kwartale obsłużyliśmy 2,8 mln szt. przesyłek kurierskich – spowodował, że stanęliśmy przed pilną decyzją o rozbudowie naszych mocy sortujących. W całkowicie nowej sortowni będziemy mogli zwiększyć obsługiwane wolumeny o 60 % w porównaniu do dotychczasowej sortowni. Wcześniej nie planowaliśmy aż tak szybkiej rozbudowy, lecz pozytywna reakcja klientów na usługi kurierskie, z którymi wystartowaliśmy zaledwie 11 miesięcy temu, znacznie przyspieszył decyzję o wynajęciu nowej lokalizacji” – powiedział Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

W nowym obiekcie zastosowanie znalazł szereg proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Cały obiekt będzie oświetlony diodami LED, dzięki czemu będzie zużywał on 30% mniej energii elektrycznej mimo większej o 50% powierzchni w porównaniu do dotychczasowej sortowni. Dodatkowo znaczne oszczędności będą możliwe dzięki zastosowaniu instalacji solarnej do ogrzewanie wody.

„Ważne jest, że w nowej sortowni powstanie oddzielna linia sortująca tylko dla listów. InPost stale notuje wzrosty zwłaszcza w listach z drobnymi przesyłkami – polecone e-commrce – które dzięki konkurencyjnej cenie zajęły miejsce najmniejszych paczek. Spodziewamy się, że ten segment, który jest doskonałym uzupełnieniem dla paczek i przesyłek kurierskich będzie nadal rósł, dlatego zdecydowaliśmy się na zbudowanie oddzielnej linii sortującej dedykowanej tego rodzaju przesyłkom” – powiedział Sebastian Anioł.

Park P3 Piotrków znajduje się w bliskim sąsiedztwie Piotrkowa Trybunalskiego, przy połączeniu autostrady A1 z ważnymi drogami ekspresowymi E75 i E67. Lokalizacja ta zapewnia bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Park obejmuje działkę o powierzchni 120 ha. Budowa parku rozpoczęła się w 2008 roku. InPost jest jednym z największych najemców w tym obiekcie.

InPost świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych – jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych ‘pod jednym dachem’. Dzięki zawarciu porozumienia przez Allegro i InPost o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z usług: Allegro Kurier InPost,Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost. We wszystkich tych opcjach, klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu.

Ofertę operatora uzupełnia również szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań, między innymi dedykowanych sektorowi przesyłek kurierskich:Dynamiczne Przekierowanie Paczek oraz nadawanie paczek z Allegro w Paczkomatach® InPost. Jest to darmowa opcja, dzięki której klient może odebrać zamówienie w wyznaczonym przez siebie Paczkomacie® InPost lub w wybranym Punkcie Obsługi Klienta. Usługa jest udogodnieniem stworzonym z myślą o e-przedsiębiorcach realizujących małą dzienną liczbę zamówień, którym zależy na dostosowaniu terminu nadania paczki do ram czasowych pracy. Z kolei opcja nadawania paczek kurierskich z Allegro w Paczkomatach® InPost pozwala na wysyłkę przesyłek kurierskich o dowolnej porze za pomocą jednego z ponad 1800 dogodnie zlokalizowanych Paczkomatów® InPost w Polsce. Rozwiązanie pozwala na szybką i sprawną realizację zamówień bez czekania na odbiór przesyłek przez pracownika InPost.

InPost rozbudowuje również infrastrukturę Punktów Obsługi Klienta na terenie całej Polski. Specjalnie w tym celu został powołany Pion Rozwoju Sieci, którego zadaniem jest przystosowanie sieci POK dla usług dedykowanych e-commerce. Dzięki podjętym działaniom zostanie ona jeszcze lepiej przystosowana do nadawania listów, przesyłek kurierskich i paczkomatowych.

Źródło – inpost.pl

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.