Integer wchodzi z Paczkomatami do Włoch

Grupa Integer, która zarządza popularnymi w Polsce Paczkomatami, wchodzi do Włoszech.

Do połowy 2014 roku ma pojawić się tam 400 Paczkomatów, a do zakończenia roku 2015 – 1000 urządzeń. Wszystko dzięki udanemu porozumieniu polskiej grupy z włoską TNT Express Italy.

Integer podaje w swoim komunikacie prasowym, że dzięki współpracy z TNT Express udało się jej kontynuować ekspansję we Włoszech, w tym również wprowadzenie Paczkomatów ma związek z porozumieniem z Banzai, która jest największą platformą e-commerce we Włoszech, do której należą takie sztandarowe sklepy jak SaldiPrivati i E-Price. Pierwsze Paczkomaty mają pojawić się na Półwyspie Apenińskim maksymalnie do końca czerwca 2014 roku. Docelowo ich liczba ma wynosić 1000.

Integer planuje również ekspansję w całej Europie. Dzięki zapoczątkowaniu współpracy z funduszem PineBridge grupa zamierza uruchomić na przestrzeni kolejnych 3 lat około 10 000 Paczkomatów w różnych krajach. Aktualnie trwają negocjacje. Także Integer planuje rozwój w Azji i w Ameryce Północnej i Południowej.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.