Jak bezpiecznie pakować meble?

Za pośrednictwem firm kurierskich można przesłać nawet meble. Z tej opcji korzysta wiele osób, ale żeby sprzęty mogły być przyjęte przez przewoźnika, muszą być odpowiednio zapakowane. Wtedy dodatkowo będą mogły dotrzeć do celu bez uszkodzeń.

Gdy meble mają mniej niż 30 kilogramów, także jako osobne paczki, wtedy można bez problemu wysłać je w dopasowanym rodzaju opakowania, na przykład w kartonie. Gdy waga jest wyższa, wówczas najlepiej wybrać przesyłkę paletową. Mebel powinien być w całości lub rozłożony, gdy jest to możliwe, a następnie zabezpieczony folią bąbelkową. Można wykorzystać też lekkie wypełniacze, styropian. Paczka na koniec powinna być owinięta kilkukrotnie folią stretch, co zabezpieczy karton przed uszkodzeniami. Przy pakowaniu przedmiotów o różnej wadze te najcięższe najlepiej umieszczać na samym dole. Paczka powinna być też właściwie oznaczona, na przykład znakami takimi jak „góra-dół”, „ostrożnie – szkło”, „nie rzucać” i innymi. Dodatkowe oznaczenia mogą być płatne.

Przy wysyłaniu takich ładunków najlepiej porównać wszystkie oferty kurierów, aby znaleźć taką, która będzie nie tylko przystępna cenowo, ale również dodatkowo będzie właściwie zabezpieczona na czas przewozu, aby mogła dotrzeć do odbiorcy bez problemów.

kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.