Jak przebiega przesyłka kurierska?

Każda osoba prowadząca handel wysyłkowy korzysta z jednej z form wysyłki towaru. Bardzo często formą dostawy wybieraną przez klientów jest przesyłka kurierska. Ma ona wiele zalet, wśród których najważniejszą jest czas dostawy. Inne cechy tego typu dostawy to możliwość zapłaty przy odbiorze, śledzenie trasy przesyłki czy dostarczenie towaru bezpośrednio do mieszkania czy domu.

Nadanie przesyłki kurierskiej może przebiegać w dwojaki sposób. W przypadku pojedynczej i niedużej paczki, można samodzielnie dostarczyć ja do punktu kurierskiego. W przypadku firm wysyłających większą ilość przesyłek, kurier podjeżdża samochodem i samodzielnie odbiera towar. Niezależnie od sposobu nadania, przesyłka kurierska wędruje do sortowni, gdzie gromadzona jest większa ilość przesyłek, a następnie segregowana zgodnie z ostatecznym miejscem dostawy. Każda paczka otrzymuje tam specjalny kod, dzięki któremu spedytor wie gdzie dana przesyłka kurierska ma dotrzeć. Ostatnim etapem całego procesu jest transport paczki do ostatecznej destynacji oraz dostarczenie jej odbiorcy, który ma prawo sprawdzić przy kierowcy czy jego przesyłka kurierska nie została zniszczona w trakcie transportu lub czy zawiera zadeklarowaną  zawartość.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.