K-EX zasady wysyłki opon

 W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym poniżej przedstawiamy zasady wysyłki opon obowiązujące w firmie kurierskiej K-EX :

–  o rozmiarze do 16 cali :pakujemy po 1-2 szt. Traktujemy i wyceniamy jako przesyłkę standardową z usługi Express (bez opcji Niestandard)

– o rozmiarze do 16 cali :  pakujemy po 3-4 szt. Traktujemy i wyceniamy jako przesyłkę Express+Niestandard pod warunkiem że ich waga nie przekracza 30kg.

– o rozmiarze powyżej 16 cali – pakujemy po 1 szt. Traktujemy i wyceniamy jako przesyłkę standardową z usługi Express (bez opcji Niestandard)

– w przypadku przekroczenia wagi rzeczywistej 30 kg  przesyłkę wyceniamy z odpowiednich przedziałów wagowych LTL

– do samochodów terenowych czy ciężarowych powyżej 16 cali wyceniamy na zasadach jedna szt. – 1 paczka.

Wszystkie opony nadane do przewozu powinny być opakowane folią strecz lub taśmą pozwalającą na trwałe umieszczenie listu przewozowego na przesyłce.

Firma kurierska K-ex zaczęła przykładać większą uwagę do weryfikacji przesyłek kurierskich.
Należy więc pamiętać, że podanie nieprawdziwych danych podczas wysyłania przesyłki kończy się zazwyczaj doliczeniem kosztów związanych z ceną usługi rzeczywistej przesyłki oraz dodatkowych kosztów za dokonanie weryfikacji wagi.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.