Kancelarie prawne zapłacą Poczcie Polskiej jeszcze więcej

Przesyłki pocztowe będą kosztowały kancelarie prawne jeszcze więcej. Jak wskazuje „Dziennik Gazeta Prawna”, opłaty mogą wzrosnąć nawet o kilkaset złotych tygodniowo.

Poczta Polska kilka dni temu ogłosiła podwyżkę cen za usługę otrzymania dowodu nadania przesyłki przez pełnomocnika. Wiele kancelarii prawnych na co dzień obsługuje kilkanaście tego rodzaju poświadczeń. Dotychczas cena wynosiła 3,69 złotego, a od początku marca już 20 złotych. Różnica jest wyjątkowo duża, ponieważ wyższa aż o 550% i już pojawiły się głosy prawników, że jest to próba wykorzystania dominującej pozycji Poczty Polskiej na rynku przesyłek.

To w dużej mierze rezultat wejścia na rynek przesyłek sądowych Polskiej Grupy Pocztowej – operatora InPost, który nie radzi sobie z terminowym doręczaniem przesyłek. W efekcie Poczta Polska postanowiła podwyższyć ceny swoich usług, ponieważ przesłanie dokumentów za jej pośrednictwem zapewnia dochowanie terminów procesowych. Do 2015 roku Poczta Polska jest operatorem wyznaczonym, dlatego tylko jej pieczęć na przesyłce jest gwarancją terminu procesowego.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.