Korzystaj z usług brokerów kurierskich

Szukając sposobów na obniżenie kosztów przesyłek kurierskich wcale nie trzeba szukać tańszego przewoźnika – szczególnie, jeśli jakość jego usług wcale nam nie odpowiada. By bowiem obniżyć koszt wysyłki towaru kurierem, można skorzystać z usług brokerów kurierskich. Platformy kurierskie to jedno z bardziej innowacyjnych i komfortowych rozwiązań, jak chodzi o korzystanie z usług kurierów.

Jak to działa?

Zasada jest bardzo prosta – brokerzy kurierscy zbierają wiele zamówień na przesyłki kurierskie i wysyłają je zbiorczo do firmy kurierskiej, uzyskując o wiele lepszą stawkę. Na stronie każdego takiego brokera znajdziemy dokładny cennik, a skorzystanie z jego usług jest możliwe nawet przy wysyłaniu jednej paczki. Jest to zatem rozwiązanie dobre zarówno dla dużych firm, które chcą ciąć koszty związane z wysyłką towaru, nie tracąc na jakości, jak również dla klientów indywidualnych, którym zależy na niższych stawkach. Warto zatem przyjrzeć się wszystkim możliwościom związanym z tą opcją i z nich skorzystać.

Jak wybrać brokera kurierskiego?

Mimo że broker kurierski, to zupełnie nowa branża, powstało już wiele firm świadczących podobne usługi. Firma firmie nierówna, dlatego bardzo ważne jest, by podejmować współpracę z zaufanymi platformami. Brokerzy działają przede wszystkim online, dlatego też należy bardzo dobrze zweryfikować ich dane firmowe, sprawdzić staż, porównać oferty, zweryfikować kurierów – partnerów, z którymi mają podpisane umowy. Wiadomo, że w wypadku firm typu DHL, DPD, czy UPS nie musimy obawiać się braku profesjonalizmu i nieodpowiedniego podejścia do klienta.

Decydując się na dobrego operatora kurierskiego, warto prześledzić opinie, referencje, oceny przewoźnika. Tylko wtedy mamy pewność, że dany kontrahent jest wart współpracy. Szczególnie, jeśli chcemy nawiązać współpracę B2B, warto podjąć wszelkie kroki, by upewnić się, co do wiarygodności brokera. Nie możemy narażać na szwank swoich Kleinów, swojego czasu, zaangażowania i przewożonego towaru. A solidny kontrahent, to dzisiaj podstawa w każdym biznesie.

Współpraca B2C czy B2B?

Sporo osób, zarówno prywatnych jak i przedsiębiorców, analizuje współpracę z kurierami i brokerami kurierskimi. Podstawowe pytanie brzmi, z kim należy podjąć współpracę? Odpowiedź jest bardzo prosta, wszystko zależy od liczby wysyłanych miesięcznie przesyłek.

W wypadku dużych firm, spełniających kryteria bezpośrednich przewoźników, takich jak DHL, UPS, DPD, odpowiedź jest prosta – współpraca bezpośrednia.

W przypadku mniejszych sklepów, firm, osób prywatnych, zdecydowanie poleca się współpracę pośrednią. Brokerzy kurierscy mają o wiele niższe progi (dla klientów biznesowych) a także niższe koszty przesyłki (dla prywatnych), dzięki czemu stają się o wiele bardziej opłacalni. Wypracowują tak niskie kwoty za przesyłki, że przeciętnemu klientowi indywidualnemu o wiele bardziej opłaca się współpraca z brokerem. Niższe koszty, profesjonalizm, dojazd kuriera, kom ubikacja na wysokim poziomie. Jednym słowem wszystko, co oferuje współpraca bezpośrednia, ale dużo niższym kosztem. Warto samodzielnie przetestować.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.