La Poste zamierza umocnić swoją pozycję w Polsce

DPD, jedna z najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce, która należy do francuskiej grupy La Poste, kupuje Siódemkę, żeby konkurować na polskim rynku e-commerce między innymi z Pocztą Polską.

La Poste, poczta państwowa Francji, zamierza umocnić swoją pozycję w Polsce. Firma kurierska DPD, która do niej należy, podpisała właśnie wstępną umowę zakupu Siódemki. Dotychczasowy inwestor Siódemki, fundusz Abris Capital, postanowił się wycofać, jednocześnie zdobywając na całej transakcji bardzo dobre zyski. W 2010 roku Abris Capital zakupił Siódemkę od jej założycieli za 230 milionów złotych. Chociaż nie ujawniono transakcji z La Poste, to jednak eksperci rynkowi wskazują, że udało jej się uzyskać wycenę rzędu 0,5 miliarda złotych.

14 kwietnia 2014 roku firma DPD Polska ogłosiła, że planuje zakupić 100% akcji Siódemki. W wyniku tego połączenia powstać ma druga pod względem wielkości firma kurierska w Polsce. Na razie spółka oczekuje na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, aby uzyskać pozwolenie na przeprowadzenie taksacji kupna.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.