Nowa usługa Poczty Polskiej – GLOBAL Expres

Poczta Polska wprowadza specjalną usługę przesyłek międzynarodowych, która skierowana jest w szczególności do firm często wysyłających przesyłki za granicę, w tym do sklepów internetowych. Po podpisaniu umowy z Pocztą mogą one płacić jeszcze mniej za usługi.
GLOBAL Expres pozwala na tanie wysłanie za granicę drobnych przedmiotów, których waga łącznie z opakowaniem nie przekracza 2 kilogramów, na przykład książek, płyt, kosmetyków, ubrań, próbek towarów. Plusem usługi jest możliwość otrzymania potwierdzenia nadania przez nadawcę, przy czym odbiorca nie musi pokwitować odbioru. Drogę paczki GLOBAL Expres można sprawdzać przez internet.

Usługi GLOBAL Expres są oferowane przez Pocztę Polską w ramach porozumienia PRIME, którego głównym celem jest przyspieszenie terminów doręczania paczek oraz ich stałego śledzenia. To korzyści głównie dla klientów eCommerce, którzy mogą dzięki niemu bezpiecznie i tanio realizować wysyłki zagraniczne.

Jak wskazuje Kinga Dobrzyń, która pełni funkcję dyrektora w Pionie Rozwoju Usług Pocztowych Poczty Polskiej, usługa GLOBAL Expres jest skierowana do małego i średniego biznesu eCommerce, ale od sierpnia 2014 roku ma być także dostępna dla klientów indywidualnych.

kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.