Ogólnopolska akcja „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” przeciw pijanym kierowcom

Według danych przedstawionych przez Instytut Transportu Drogowego ITS w latach 2000-2012 liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców spadła o ponad połowę. Jednak nadal to zasiadanie za kółko po kieliszku jest głównym powodem śmiertelnych wypadków.

Koalicja instytucji i firm, które działają w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa na drogach, przygotowała kolejną akcję. „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” to inicjatywa, która ma za cel obniżenie liczby wypadków drogowych wywołanych przez pijanych kierowców. Najwięcej wypadków spowodowanych nadmiernym spożyciem alkoholu i prowadzeniem samochodu jest notowanych w okresach wakacyjnym i świątecznym. Jak wskazują specjaliści, nadal w wielu środowiskach istnieje przyzwolenie na kierowanie „na podwójnym gazie”. Głównym celem akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” jest edukowanie i walka z biernością, aby tytułowe hasło akcji uzyskało jak największe poparcie wśród społeczeństwa.

W akcji uczestniczą między innymi Komenda Główna Policji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Drogowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. Więcej informacji można znaleźć na stronie inicjatywy pod adresem: http://nigdyniejezdzepoalkoholu.pl/

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.