Paczka bezpośrednio do twojego samochodu – DHL prowadzi rozmowy z Volvo

Firma DHL należąca do Deutshe Post AG rozpoczęła rozmowy z Volvo w związku z planami dostarczania paczek bezpośrednio do samochodów. Usługa Roam Delivery Service ma spowodować, że odbieranie przesyłek będzie jeszcze wygodniejsze.

Na czym ma polegać Roam Delivery Service? Szwedzki producent samochodów ma przystosować swoje nowe samochody do tego, aby firmy kurierskie i dostawcy mogli pozostawiać w nich paczki bez obecności właściciela – bezpiecznie i wygodnie. Paczka będzie czekała wtedy w zaparkowanym samochodzie na swojego odbiorcę. W ten sposób DHL planuje dostarczać towary w dowolne miejsce i w dowolnym czasie, ponieważ właściciel nie będzie musiał być obecny w domu, a także udostępniać kluczyków do samochodu. Paczka będzie umieszczana w bagażniku za pomocą specjalnego wirtualnego kluczyka, który po użyciu przez kuriera będzie natychmiast automatycznie się dezaktywował. Usługa będzie bazowała na aplikacji Volvo On Call.

Pilotażowa wersja usługi prowadzona była w zeszłym roku. Aż 86% uczestników wskazało, że dzięki niej mogło zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Aktualnie trwają rozmowy pomiędzy DHL a Volvo w sprawie usługi Roam Delivery Service. W najbliższym czasie należy spodziewać się nowych informacji w temacie.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.