Paczkę odbierzesz też na lotnisku – pierwszy paczkomat InPost w porcie Rzeszów-Jasionka

Liczba paczkomatów znajdujących się na mapie Polski stale rośnie. Oprócz umieszczania urządzeń przy sklepach, gdzie znajdują się najczęściej, firma InPost planuje także ich lokalizację na lotniskach. Pierwszy paczkomat stanął na terenie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Lotniko Rzeszów-Jasionka, które w zeszłym roku obsłużyło prawie 600 tysięcy pasażerów, co dało mu o 4% wyższy wynik niż przed dwoma laty, stawia na innowacje. Na pasażerów czeka nowoczesny terminal oraz pełna gama regularnych lotów do takich miast jak Dublin, Londyn, Manchester, Paryż, Oslo, Rzym, Bristol, Frankfurt czy Warszawa, a oprócz nich także połączenia czarterowe. Teraz pasażerowie, czekając na połączenie lub przylatując do kraju, mogą odebrać lub nadać paczkę z paczkomatem.

Jak wskazuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl odpowiedzialnej za Paczkomaty, umieszczenie urządzenia na lotnisku ma pomóc podróżującym korzystającym z usług InPost oraz tym, którzy dopiero chcą je wypróbować. Łukasz Sikora, rzecznik prasowy lotniska Rzeszów-Jasionka, wskazuje, że to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w dynamikę rozwoju portu i sposób na sprostanie potrzebom jego użytkowników, których liczba z roku na rok stale się zwiększa.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.