Paczkomaty wędrują także do Hong Kongu

Integer ciągle się rozwija i udostępnia swoje Paczkomaty nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju, a nawet poza Europą. Do końca 2016 roku 300 Paczkomatów ma trafić do Hong Kongu przy współpracy z CX Courier, azjatyckim operatorem kurierskim.

Chiny i Hong Kong to ogromny rynek, który ciągle powiększa się ze względu na popularność handlu internetowego. Jednocześnie także tamtejsi konsumenci należą do jednych z najbardziej zapracowanych, dlatego dla nich korzystnym rozwiązaniem jest wygodny sposób na odbiór paczki. Właśnie dlatego Paczkomaty okazały się najlepszym rozwiązaniem, jak wskazuje dyrektor generalny InPost Asia Christian Secci.

Do Hong Kongu ma trafić na razie 300 Paczkomatów, pierwsze z nich mają pojawić się jeszcze jesienią tego roku, a do 2016 roku mieszkańcy mają korzystać już ze znacznie większej liczby urządzeń. Aktualnie prowadzone są prace związane z rozmieszczeniem Paczkomatów. Zaplanowano, że będą one umiejscowione blisko osiedli mieszkaniowych, centrów biznesowych, stacji kolejowych i tramwajowych, także w okolicach sklepów, parkingów i szkół wyższych.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.