Platforma logistyczna Sheepla ma nowego inwestora

Ciesząca się coraz większą popularnością w branży e-commerce platforma Sheepla może rozwijać się dalej.

Spółce udało się pozyskać nowego inwestora – Impera Seed Fund, a wraz z nim napłynęło do niej 2,5 miliona złotych za przejęcie 25% akcji wraz z opcją zwiększenia inwestycji o następne 2 miliony złotych. Impera Seed Fund to fundusz venture capital, którego domeną są inwestycje do 1,5 miliona euro w branży nowych technologii.

Jak mówi prezes zarządu Sheepla S.A. Piotr Stencel, dzięki uzyskanym środkom Sheepla może rozszerzać swoje usługi logistyczne jeszcze bardziej dynamicznie, w tym w zakresie SameDay Delivery z firmą kurierską X-press Couriers oraz usługę Sheepfinder do śledzenia przesyłek online.

Sheepla to platforma działająca na zasadzie SaaS (Software as a Service), która została zaprojektowana specjalnie dla sklepów internetowych realizujących zamówienia z pomocą firm kurierskich lub niezależnie od nich. Z pomocą Sheepla sklep może poprawić szybkość obsługi zamówień oraz zarządzania wysyłkami. Sheepla działa już od trzech lat i dotychczas była stale rozwijana ze środków swoich pomysłodawców. Spółka, która swoje biura ma w Polsce i Rosji, planuje dalszy rozwój, w tym na kolejne rynki państw Europy oraz rynki amerykańskie.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.