Poczta Polska będzie skanować nasze listy i dostarczać je w formie elektronicznej do naszych e-skrzynek.

Skanowanie prywatnych listów będzie możliwe jeszcze w tym roku i to je odbiorca zobaczy w swojej e-skrzynce (po wcześniejszej aktywacji takiej usługi), zanim podejmie decyzję, co dalej. Poczta obiecuje, że rygorystycznie będzie przestrzegał ustawy o ochronie danych osobowych.

Pomysł na skanowanie listów i e-skrzynkę to fragment projektu informatycznego o nazwie Envelo, nad którym pracuje obecnie 140 osób. Prace nad nim rozpoczęto w 2012 roku i planowane zakończenie prac to koniec przyszłego roku. Do tej pory konto założyło kilka tysięcy osób – po zalogowaniu mają one możliwość wydrukowania znaczka pocztowego (krajowego i zagranicznego) i spersonalizować go wstawiając np. swoje zdjęcie lub grafikę. Użytkownicy mogą również napisać kartkę pocztową i umieścić na niej dowolne zdjęcia. Mogą również napisać w formie elektronicznej list. E-kartka i e-list zostaną przez Pocztę wydrukowane i w tej formie dostarczone do adresata.
Od niedawna można również na konto w Envelo dostawać e-faktury za usługi.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.