Najlepsze firmy e-commerce z nagrodami e-Gazel Biznesu

Ponad 44 firm z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego zajmujących się sprzedażą online otrzymało statuetki e-Gazel Biznesu. To już trzecia edycja rankingu, którego partnerem jest Poczta Polska

Statuetkę lidera w województwie małopolskim odebrała firma Everyday, prowadząca stronę Bazylia.pl, na której można zamówić artykuły wyposażenia wnętrz. Współczynnik wzrostu przychodów firmy wyniósł 161 proc.

W województwie świętokrzyskim zwycięzcą została (ze wzrostem przychodów na poziomie 254 proc.) firma TkMix, handlująca materiałami eksploatacyjnymi do drukarek i kopiarek.

Lider województwa podkarpackiego to firma WIRA (wzrost przychodów o 175 proc.), prowadząca  e-sklep „cosdlazdrowia.pl”, ze zdrową żywnością i suplementami.

E-Gazelą Biznesu mogła zostać każda mała i średnia firma zajmująca się handlem w Internecie, która w latach 2014-15 odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży i zysk w roku 2015. Przedsiębiorstwa musiały przy tym wykazać się obrotem od 50 tys. do 100 mln zł. W ten sposób wyłonionych zostało w całej Polsce 333 laureatów, których cechował najdynamiczniejszy rozwój e-biznesu. To wzrost o 30 firm w porównaniu do ubiegłego roku i o 80 więcej niż w pierwszej edycji.

Podczas gali, w czasie panelu dyskusyjnego, eksperci rozmawiali o tym jak przyspieszyć rozwój biznesu i jakie są kluczowe oczekiwania klientów w dobie globalizacji i dynamicznie rosnącego rynku chińskiego. Poczta Polska, jest najczęściej wskazywana przez e-Gazele Biznesu jako partner logistyczny.

Ranking organizowany jest przez Bonnier Business  Polska – wydawcę Pulsu Biznesu, a badanie przeprowadzone zostało przez ARC Rynek i Opinia – firmę badawczą specjalizującą się w realizacji projektów dla branży e-commerce.

Źródło – www.poczta-polska.pl

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.