Poczta Polska oferuje nowe internetowe usługi

Większości z nas Poczta Polska kojarzy się ze staniem w kolejkach – jednak w ostatnich latach Poczta Polska rzeczywiście zaczęła oferować swoim klientom atrakcyjne rozwiązania opierające się na nowych technologiach. To dzięki nim z poczty możemy coraz częściej korzystać przez internet.

Podejście Poczty Polskiej podyktowane jest w szczególności zmianą przyzwyczajeń wśród konsumentów. Teraz chętnie korzystamy z internetu, także po to, aby realizować różne formalne sprawy. Internetowa rewolucja ma również wpływ na plany Poczty Polskiej.

Do czego Polacy wykorzystują internet?

Zlecone przez Pocztę Polską i wykonane przez Homo Homini badania Polak 3.0 przestawiają wizerunek przeciętnego Kowalskiego jako coraz bardziej otwartego na nowe technologie. Dostęp do banku przez internet, także na smartfonie, to już powszechna sprawa. Praktycznie wszystkie banki dają swoim klientom do dyspozycji wygodne w obsłudze portale, dzięki którym nie tylko można sprawdzać saldo czy wykonywać przelewy, ale dodatkowo korzystać z szeregu innych pomocnych funkcjonalności, w tym zamawiania przez internet produktów bankowych takich jak kredyty, lokaty, nowe konta, karty czy ubezpieczenia.

Z internetowych kanałów dostępu korzystamy także dlatego, bo są one zwykle całkowicie darmowe. Za przelew nie trzeba płacić zwykle w ogóle, bezpłatnie realizowane są zlecenia stałe oraz wiele innych popularnych czynności.

Okienka bankowe w odwrocie, ale poczta ma kontratak

Łatwa dostępność usług bankowych przez internet wpłynęła także na decyzje w Poczcie Polskiej. Przez internet można skorzystać już z kilku interesujących funkcji. Warto w szczególności wskazać na portal Envelo, który jest rozbudowaną platformą internetową łączącą różne rodzaje usług pocztowych. Dzięki Envelo można między innymi wysyłać kartki urodzinowe przez internet – prawdziwe kartki, które są drukowane i dostarczane do adresata przez listonosza. Można też w ten sposób wysyłać także listy – CV, podania czy reklamacje według gotowych szablonów, ale da się również przygotować je samodzielnie. Na Envelo kupi się też znaczki pocztowe, w tym ze swoimi własnymi grafikami lub tymi wybranymi z galerii.

Nowe usługi Poczty Polskiej

Dodatkowo przez internet na stronie Poczty Polskiej można zlecać przekazy pieniężne. Dostępne są usługi Ekspresu Pieniężnego – środki można otrzymać w placówce już po 10 minutach od ich nadania lub mogą być przekazane do odbiorcy pod wskazany adres. Zapłaty dokonuje się przelewem przez internet. Możliwości jest zatem coraz więcej!

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.