Poczta Polska ruszyła z akcją paczka „DLA UKRAINY”

Klienci Poczty Polskiej, którzy chcieliby wesprzeć mieszkańców Ukrainy i wysłać do nich paczki z żywnością czy odzieżą, będą mogli nadać je bezpłatnie w placówkach pocztowych do końca marca 2014 roku.

Akcja humanitarna realizowana jest wspólnie z Fundacją „Pocztowy Dar”, której celem jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz dobra publicznego w zakresie: edukacji, aktywizacji i rozwoju zawodowego, rozwoju przedsiębiorczości, ochrony życia i zdrowia, jak również wyrównywanie szans edukacyjno – rozwojowych pracowników Poczty Polskiej.

W ramach akcji można nadawać paczki pocztowe ekonomiczne. Każda paczka, którą chcemy wysłać w ramach akcji powinna zawierać dopisek: „DLA UKRAINY”.

Towary przesyłane do tego kraju na rzecz pojedynczej osoby fizycznej w ramach jednej przesyłki (oraz w ciągu jednej doby – w przypadku międzynarodowych przesyłek ekspresowych) zgodnie z aktualnie obowiązującym na Ukrainie prawem celnym, nie podlegają opłatom celnym w przypadku gdy ich łączna wartość fakturowa nie przekracza 300 euro.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.