Poczta Polska uczestnikiem akcji NBP „Bezpieczne pieniądze”

Od 7 kwietnia 2014 roku do obiegu mają trafić nowe banknoty z ulepszonymi zabezpieczeniami.

Poczta Polska przyłączyła się do akcji „Bezpieczne pieniądze”, która ma na celu informowanie obywateli na temat różnic pojawiających się pomiędzy banknotami starszej emisji i nowszej.

Do obiegu trafią nowe banknoty o nominałach 10, 20, 50 oraz 100 złotych, które będą zastępowały uszkodzone lub zniszczone banknoty ze starszej emisji, które pozostają stale prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Banknot 200 złotych nie ulega zmianie. Pomiędzy nowymi a starszymi banknotami nie zachodzą różnice graficzne, natomiast pojawiły się inne zabezpieczenia, w tym odkryte pole znaku wodnego, skuteczniejsze zabezpieczenie recto-verso oraz nowa farba opalizująca.

NBP na swojej stronie internetowej zamieścił kurs informacyjny na temat nowych banknotów, a także aplikacje, które zawierają dane na temat zabezpieczeń polskich pieniędzy. Poczta Polska jako partner akcji informuje swoich klientów o wprowadzeniu nowych typów zabezpieczeń.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.