Poczta Polska wdraża nowy system wynagrodzeń

Poczta Polska ciągle wprowadza zmiany. Teraz dotyczą one systemu wynagrodzeń, który będzie związany z indywidualnymi wynikami pracy pracowników, a także z sytuacją finansową Poczty.

Poczta wypowiedziała Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy obowiązujący od przeszło trzech lat i obecnie wdraża nowe rozwiązania. W ten sposób będzie mogła skuteczniej konkurować na rynku usług pocztowych z innymi operatorami. Działający dotychczas system wynagrodzeń nie promował pracowników przyczyniających się do rozwoju Poczty. Nowy system ma promować tych najbardziej zaangażowanych i aktywnych, będąc jednocześnie motywacją.

Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej, wskazuje, że odkąd Poczta działa na wolnym rynku, musi umacniać swoją ofertę, w tym usługi kurierskie, paczkowe, a także ubezpieczeniowe, bankowe oraz strefę korespondencji cyfrowej. Wobec tego nowy system wynagrodzeń jest skoncentrowany na dzisiejszych realiach rynkowych, ponieważ dotychczas Poczta była jedyną tak dużą firmą w branży, która nie płaciła za efekty pracy.

Obecnie Poczta Polska przeznacza zaledwie 10% swojego budżetu na wynagrodzenia na promowanie efektywności. Nowy system ma bazować na jasnych kryteriach premiowania, połączeniu premii z efektywnością pracy oraz wynikami finansowymi Poczty.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.