Poczta Polska z nagrodą Gazety Bankowej za projekt Mobilny Listonosz

„Gazeta Bankowa”, organizator konkursu „Techno Biznes”  nagrodziła najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania wdrożone w firmach i instytucjach najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Grupa Poczty Polskiej została doceniona za projekt Mobilny Listonosz w kategorii: Transport i logistyka oraz Wirtualną Drukarkę w kategorii IT.

Nagrodzony „Mobilny Listonosz” Poczty Polskiej to aplikacja i tablety potrzebne przy obsłudze kontraktu z Ministerstwem Sprawiedliwości na doręczanie korespondencji sądowej.

W ramach tego projektu PP, listonosze w całym kraju otrzymują urządzenia mobilne, cały czas podłączone do internetu, dzięki którym informacja o statusie przesyłki i doręczeniu dociera online do nadawcy.

– To kolejny krok w kierunku pełnienia przez Pocztę roli operatora cyfrowego. „Mobilny Listonosz” w niedalekiej przyszłości stanie się platformą skupiającą wiele innowacyjnych usług Poczty Polskiej – podkreślił Tomasz Jeruzalski, dyrektor zarządzający Pionem Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej.

Poczta Polska jako narodowy operator dysponuje odpowiednimi rozwiązaniami technologicznymi oraz siecią placówek, aby wspierać administrację w procesie cyfryzacji usług publicznych. Poczta Polska jest w stanie zapewnić zintegrowany wielokanałowy dostęp do e-usług dla 100% mieszkańców kraju.

Źródło – www.poczta-polska.pl

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.