PointPark Properties P3 buduje nowy hub dla TNT

Inwestor PointPark Properties specjalizujący się w budowie obiektów magazynowych przystępuje do realizacji zlecenia firmy TNT – obiekt budowany jest w King Fahd w Dammam w Arabii Saudyjskiej na terenie międzynarodowego portu lotniczego.

Docelowo ma być to węzeł o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczony do wsparcia dystrybucji drogowej i lotniczej. PointPark Properties rozpoczyna kolejną budowę zaledwie w kilka miesięcy po zakończeniu poprzedniej w Bratysławie.

Obiekt dla TNT jest pierwszym budowanym przez P3 w rejonie Zatoki. Jego głównym celem jest pomoc w rozwoju TNT w mieście oraz otwarcie firmy na rynek Arabii Saudyjskiej oraz innych krajów sąsiadujących z nią. Operator ma oferować własne usługi celne działające w systemie całodobowym, co pozwoli TNT na rozszerzenie obsługi zarówno w zakresie obsługi lotniczej, jak i drogowej, w tym w ramach usług „Economy Express“ i „Full Trailer Loads“. Agencje rządowe Arabii Saudyjskiej oraz port lotniczy wspierają budowę poprzez szybkie uzyskani zezwoleń. Obiekt budowany jest całkowicie pod klucz, aby spełnić wszystkie wymagania TNT co do jego użytkowania. Inwestycja realizowana prez PointPark Properties ma zakończyć się planowo w styczniu 2015 roku.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.