Ponad 1,2 może stracić pracę. Grupowe zwolnienia w InPost.

W grupie InPost zanosi się na zwolnienia grupowe. Jak poinformowała spółka pracę może stracić nawet 1257 osób. Powodem jest „ograniczenie nierentownej działalności w obszarze rynku przesyłek listowych”.

„Rozwiązanie umów o pracę może potencjalnie dotyczyć grupy pracowników zatrudnionych w spółkach InPost S.A. oraz Bezpieczny List sp. z o.o. obejmującej łącznie maksymalnie około 1257 osób” – czytamy w komunikacie spółki. Jednak ostateczna decyzja co do liczby pracowników objętych zwolnieniami grupowymi zostanie podjęta w toku zwolnień grupowych.

Decyzja o likwidacji miejsc pracy ma na celu „dostosowanie posiadanego potencjału i kosztów spółki do realiów i perspektyw rynkowych” – oświadcza InPost.

Redukcja zatrudnienia ma wpłynąć na „ograniczenie nierentownej działalności w obszarze rynku przesyłek listowych i pozwolić na skupienie się na obszarach perspektywicznych”. Według firmy przyniesie to pozytywny rezultat w kontekście optymalizacji działalności prowadzonej przez spółki z grupy InPost.

Zarząd spółki oświadczył, że uzyskane oszczędności będą możliwe do oszacowania dopiero po zakończeniu procesu restrukturyzacji.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.