Ponad 88% użytkowników Paczkomatów InPost ocenia je lepiej niż usługi Poczty Polskiej

Według badań przeprowadzonych przez Akademię Morską w Szczecinie ponad 88% użytkowników, którzy skorzystali z Paczkomatów® InPost ocenia tę metodę dostarczania przesyłek lepiej od usług świadczonych przez Pocztę Polską1. Wśród największych przewag innowacyjnych terminali nad ofertą narodowego operatora ankietowani wskazują: możliwość nadania i odbioru przesyłki przez 24h/dobę, niską cenę oraz dogodną lokalizację urządzeń.

Aż 75% badanych twierdzi, że wybiera Paczkomaty® InPost, gdyż są one – w przeciwieństwie do większości stacjonarnych placówek pocztowych – otwarte w trybie 24/7. Ponad 70% ankietowanych uznaje usługę świadczoną za pośrednictwem urządzeń za konkurencyjną cenowo. Około 59% badanych uważa z kolei, że ich decyzje o skorzystaniu z terminali determinuje dogodna lokalizacja Paczkomatów® InPost.

„Z badań jasno wynika, że standardowe usługi pocztowe, zwłaszcza z uwagi na wyjątkowo rozwinięty rynek e-commerce, nie są wystarczające. Konsumenci oczekują większej wygody, chcą mieć możliwość komfortowego odbioru przesyłek o dowolnej porze dnia i nocy – dlatego Polacy tak wysoko oceniają Paczkomaty® InPost. Oczywiście nie oznacza to, że tradycyjne metody dostarczania korespondencji nie mogą być efektywniejsze. Wymaga to jednak usprawnień, inwestycji w innowacje i współpracy operatorów na rynku pocztowym. InPost wraz z PGP skutecznie wdraża projekt Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO), które przyspiesza obrót korespondencji i likwiduje archaiczne papierowe ‘zwrotki’. Przykładem owocnych kooperacji jest nasza współpraca z Allegro, dzięki której zaoferowaliśmy Klientom najtańszą – dostępną na terenie Polski – formę dostawy Allegro Polecony InPost” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, operatora sieci Paczkomatów® InPost oraz właściciela spółki InPost, największego prywatnego operatora pocztowego Polsce, świadczącego swoje usługi na terytorium całego kraju.

InPost dysponuje siecią ponad 8.300 punktów obsługi klienta w całej Polsce, z których 76% czynna jest także w soboty, a 8% w niedziele. W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk.

Badania przeprowadzone przez InPost we współpracy z Akademią Morską w Szczecinie wskazują również, że aż 75% użytkowników Paczkomatów® InPost ocenia je „lepiej” i „dużo lepiej” niż tradycyjne usługi kurierskie.

W Polsce działa już ponad 1300 Paczkomatów® InPost – sieć w porównaniu z końcem 2014 roku została rozszerzona o 200 lokalizacji. Decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Grupa Integer.pl zamierza kontynuować ekspansję i zainstaluje w 2015 roku łącznie 600 nowych terminali.

Paczkomaty® InPost w 2014 roku po raz kolejny pobiły rekordy popularności wśród polskich użytkowników e-sklepów. Liczba paczek dostarczanych za pomocą terminali wzrosła o ponad 90,5% wobec 2013 roku i o 440% w porównaniu do 2012 roku. W IV kwartale 2014 roku InPost zawarł porozumienie z Allegro o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online. Teraz w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Jest to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają także inne nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost – spółkę wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej – nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

InPost otrzymał także liczne wyróżnienia międzynarodowe: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.