Przesyłki kurierskie popularniejsze od Poczty Polskiej

Osoby otwierające sklep internetowy jak również firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową stoją przed dokonaniem podstawowego, aczkolwiek bardzo istotnego dla siebie i swoich klientów wyboru – muszą podjąć decyzję dotyczącą sposobu dostawy towaru do klienta.

Przesyłki kurierskie to jedna z możliwych i dostępnych na rynku form dostawy. Właściciel sklepu może wybierać jeszcze pomiędzy: przesyłkami pocztowymi, paczkomatami lub dostawą do kiosków oferowaną przez kolporterską sieć RUCH-u. W związku z wieloletnimi złymi doświadczeniami związanymi z nadawaniem paczek najbardziej tradycyjną metodą to znaczy za pośrednictwem Poczty Polskiej, jej udział w rynku systematycznie spada. Konkurencja natomiast nie śpi i za wszelką cenę chcę odebrać część niezadowolonych klientów, wieloletniemu monopoliście rynku przesyłek w Polsce. Odbiorcy mają do wyboru wiele nowoczesnych rozwiązań, dodatkowo powstaje, co raz więcej małych lub większych firm zajmujących się przesyłkami lokalnymi, ogólnokrajowymi i międzynarodowymi.  Na rodzimym rynku istnieje około 10 wielkich i prężnie działających firm obsługujących przesyłki kurierskie, które to między siebie podzieliły największe udziały w rynku logistycznym.

Przesyłki kurierskie to rozwiązanie na które najczęściej decydują się przedsiębiorcy

Zwłaszcza ci, którzy prowadzą internetowe sklepy wysyłkowe. Podpisując umowy o długofalowej współpracy z wybranym oferentem usług logistycznych. Nierzadko pozostawiają swoim klientom większą możliwość wyboru. Zamieszczając na swojej stronie listę możliwych sposobów dostawy. Jednak sklepy internetowe, które zajmują się wysyłką na skalę ogólnokrajową, a nawet międzynarodową mają swoje preferencje w kwestii sposobu dostawy, a wynika to z doświadczeń, które kształtują rynek sprzedaży wysyłkowej. Jak wspomniano wyżej, najczęściej wybór pada jednak na jedną z firm kurierskich, co pozwala przedsiębiorcy na wypracowanie odpowiedniego konsensusu z oferentem usług transportowych w kwestii cen, charakteru współpracy oraz kwestii rozpatrywania wszelkich reklamacji. Firmy kurierskie dają możliwość otwarcia przesyłki w obecności kuriera i sprawdzenia stanu odbieranego towaru, co jest dogodną opcją w przypadku otrzymania uszkodzonego przedmiotu, uszkodzeń powstałych w trakcie transportu, jak również na okoliczność chęci zgłoszenia reklamacji. Tym samym firmy kurierskie dają największą pewność skutecznego i terminowego dostarczenia towaru do konkretnego, wybranego klienta, który zamówił taką usługę.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.