Shoplo wprowadza do Polski fulfillment

Co powiesz na platformę sklepową, która po każdym złożonym zamówieniu, pakuje je i wysyła do klienta. Automatycznie, bez żadnego zaangażowania z Twojej strony.

Platforma Shoplo.com właśnie wprowadziła do Polski fulfillment. Usługa jest już dostępna pod adresem: http://fulfillment.shoplo.com/.

 Na czym polega fulfillment?

Chodzi głównie o to, żeby wyręczyć e-przedsiębiorców z większości procesów związanych z logistyką w e-commerce. Fulfillment, w najbardziej ogólnym znaczeniu, to cały proces od złożenia zamówienia przez klienta do dostarczenia mu produktu. E-sklepy wysyłają swoje produkty do Shoplo, a platforma przechowuje je w zaufanym i ubezpieczonym magazynie w Warszawie. Shoplo monitoruje sprzedaż i gdy tylko pojawia się nowe zamówienie, pracownicy Shoplo pakują produkt i wysyłają go bezpośrednio do klienta za pomocą firmy kurierskiej. W ten sposób, właściciele  e-sklepów nie muszą tracić czasu na logistykę.

Od początku istnienia Shoplo naszym celem było umożliwienie sprzedaży w Internecie osobom zupełnie początkującym. Najpierw, zdjęliśmy z użytkowników wszelkie sprawy techniczne – od stworzenia strony, po kwestie związane z hostingiem, domeną etc.  Z czasem okazało się jednak, że dla wielu e-przedsiębiorców problematyczne  jest także magazynowanie produktów i ich wysyłka do klientów. Postanowiliśmy więc wyjść im naprzeciw i jeszcze bardziej ułatwić sprzedaż online. Stąd też wprowadzenie Fulfillmentu na Shoplo – mówi Patryk Pawlikowski, CEO Shoplo.com.

Czy każdy może skorzystać z usługi?

Wraz z rozwojem e-commerce, coraz więcej ludzi chce sprzedawać online. Należą do nich również osoby, które nie mają doświadczenia w e-handlu, a tym bardziej w logistyce.  Shoplo wychodzi im na przeciw i proponuje proste narzędzia,dzięki którym zaoszczędzą czas i będą mogli skoncentrować swoja uwagę na wytwarzaniu produktów, a nie na kwestiach logistycznych i magazynowaniu paczek.

Dzięki Shoplo Fulfillment e-handel rzeczywiście jest dużo prostszy – jedyne, co pozostaje po stronie sprzedawcy to założenie sklepu, wprowadzenie produktów i ich promocja. W ten sposób, e-commerce staje się dostępny także dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w handlu. I o to chodziło – dodaje Pawlikowski.

Dlaczego warto?

Platforma Shoplo wynegocjowała korzystne stawki u firm kurieskich, co wyeliminowało koszty konfekcji oraz uczyniło usługę dostępną także dla małych podmiotów. Ceny pakietów zaczynają się bowiem już od 100 zł miesięcznie. Sophlo fulfillment nie tylko odciąża e-przedsiębiorców, ale przede wszystkim pozwala im zaoszczędzić czas i pieniądze.

Platforma Shoplo została wyróżniona w 2013 roku statuetką Ekomers w kategorii Innowacja Roku i była nominowana przez The Next Web w kategorii Startup roku 2013. Jej twórcy zapowiadają jej dalszy rozwój, aby uczynić e-commerce jeszcze prostszym i przyjemniejszym.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.